Peeling chemiczny w leczeniu trądziku

trądzik-leczenieKto z nas nie marzy o gładkiej, świetlistej i jednolitej cerze? Niestety są osoby, których skóra twarzy pozostawia wiele do życzenia. Bolesne stany zapalne na policzkach, czole i żuchwie nie tylko nie dodają urody, ale i odbierają pewność siebie oraz dobry humor. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się trądziku są specjalistyczne peelingi chemiczne. Jak dokładnie wygląda leczenie trądziku tą metodą? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Peeling chemiczny na trądzik – jak to działa?

Peeling chemiczny ma działanie przeciwzapalne, doskonale łagodzi istniejące zmiany, hamuje nadmierne wydzielanie łoju i dzięki właściwościom złuszczającym, pobudza skórę do szybszej regeneracji. W zależności od potrzeb i wymagań danego pacjenta, dermatolog może zastosować w leczeniu trądziku peeling chemiczny kwasem salicylowym, peeling migdałowy lub inny preparat dedykowany tego rodzaju problemom skórnym.

Zwykle pacjent musi zostać poddany co najmniej kilku zabiegom, które są wykonywane w określonych odstępach czasu. Podczas trwania zabiegu naturalną i często spotykaną reakcją jest delikatne pieczenie skóry, w późniejszym czasie twarz może być wyraźnie zaczerwieniona przez kilka godzin. Następnie w ciągu kilku dni od zastosowania peelingu dochodzi do złuszczania się naskórka (czasem bardzo intensywnego).

Warto przez 2-3 tygodnie po zabiegu dbać o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy i chronić ją przed promieniowaniem słonecznym stosując wysokie filtry. Pamiętajmy, że peeling chemiczny przynosi najlepsze efekty w połączeniu z leczeniem farmakologicznym.

Peeling chemiczny doskonale wspomaga terapię przeciwtrądzikową, jednak bądźmy świadomi, że leczenie trądziku to bardzo złożony proces, który wymaga od pacjenta cierpliwości i konsekwencji w stosowaniu się do zaleceń lekarza dermatologa.

Rozwiązujemy problemy skórne naszych pacjentów od wielu lat. Serdecznie zapraszamy do naszej poradni dermatologicznej w Krakowie wszystkie osoby borykające się z trądzikiem.