Dlaczego depilacja laserowa jest skuteczniejsza niż metoda IPL?

depilacja-laserowaDepilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego to obecnie najnowocześniejsza metoda likwidacji niechcianego owłosienia, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w wielu gabinetach specjalizujących się w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jednak część kobiet i mężczyzn zastanawia się na czym polega różnica między depilacją laserem, a depilacją IPL i dlaczego warto zdecydować się na ten pierwszy sposób redukcji zbędnych włosów?

Dlaczego depilacja laserowa jest skuteczniejsza niż metoda IPL?

Na początku wyjaśnijmy na czym polega depilacja laserowa? Laser diodowy usuwa owłosienie w sposób permanentny – działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Metoda depilacji IPL (Intense Pulsed Light) również wykorzystuje impulsy światła (ale generowane przez lampę ksenonową), jednak innej długości niż w przypadku lasera diodowego, który emituje jedną konkretną długość fali. Z tego względu metoda IPL jest bardziej czasochłonna i mniej efektywna (brak możliwości ustawienia danych parametrów długości fal) – dodajmy również, że urządzenie IPL nie jest laserem – czego wiele osób niestety nie wie.

Pamiętajmy, że laser diodowy, którym będzie przeprowadzana depilacja musi posiadać certyfikację medyczną, która poświadcza jego skuteczność oraz bezpieczeństwo, a osoba wykonująca zabieg powinna mieć odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, gdzie oferujemy profesjonalne zabiegi depilacji laserowej w korzystnych cenach. Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby naszych pacjentów i robimy wszystko, by wyszli z naszych gabinetów zadowoleni oraz uśmiechnięci.