Czy laserowe zamykanie naczynek na nogach jest bolesne?

laserowe-zamykanie-naczynekPajączki na nogach to defekt estetyczny, który dotyka wielu kobiet i zmusza je do noszenia długich spódnic i spodni nawet w porze letniej, podczas upałów. Jak najskuteczniej poradzić sobie z tym uciążliwym, skórnym problemem? Popularnym i nieskomplikowanym zabiegiem jest laserowe zamykanie naczynek – czy warto skorzystać z tego rozwiązania i czy wiąże się ono z bólem?

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Zamykanie naczynek laserem to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który daje doskonałe rezultaty. Polega on na precyzyjnym kierowaniu wiązki światła na rozszerzone naczynko krwionośne (tzw. fototermoliza selektywna), które natychmiastowo blednie – w przypadku kończyn dolnych ostateczny efekt jest widoczny po około 4-6 tygodniach.

Czy laserowe zamykanie naczynek na nogach jest bolesne?

Wiele pań szczególnie wrażliwych na ból zastanawia się, czy laseroterapia jest bolesnym zabiegiem? Otóż nie – jedyne, co odczuwa pacjentka podczas sesji to delikatne szczypanie, mrowienie (mogące być nieco niekomfortowe dla części kobiet) w momencie, gdy światło lasera styka się ze skórą. Ponadto kilka godzin po zabiegu nogi często są lekko zaczerwienione, jednak objawy te powinny minąć już następnego dnia.

Dlaczego warto skorzystać z laseroterapii? Usuwanie pajączków na nogach za pomocą lasera medycznego sprawia, że skóra znów prezentuje się atrakcyjnie i zdrowo, a odsłanianie tych części ciała nie powoduje już kompleksów i dyskomfortu psychicznego.

Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które borykają się z nieestetycznymi zmianami naczyniowymi na różnych częściach ciała. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, dysponujemy precyzyjnym sprzętem oraz doskonale przeszkoloną kadrą lekarzy dermatologów, dla których praca z pacjentem i pomaganiem w rozwiązywaniu problemów skórnych jest prawdziwą pasją.