fbpx

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

laserowe-usuwanie-rozstepówWraz z nadejściem sezonu letniego wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się jak pozbyć się rozstępów, które bez wątpienia szpecą ciało i powodują kompleksy? Laserowe usuwanie rozstępów to jeden z coraz popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają kobiety chcące poprawić wygląd swojej skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy powstają w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych, które zwykle mają postać białych pręg odznaczających się na skórze. Są „skutkiem ubocznym" dojrzewania, drastycznego wzrostu wagi, ciąży oraz różnego rodzaju zmian hormonalnych. Problem ten dotyka średnio 8 na 10 kobiet. Głównym miejscem występowania tych nieestetycznych pasm są biodra, uda, brzuch oraz piersi. Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, który przeprowadza wykwalifikowany lekarz dermatolog. Jednym z najlepszych laserów medycznych wskazanych przy tego typu problemach skórnych jest laser frakcyjny CO2.

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

Warto podkreślić, że usuwanie rozstępów laserem jest bezbolesne i bardzo bezpieczne. Laser frakcyjny to nowoczesne urządzenie, które kieruje skoncentrowane wiązki światła na wybrane partie ciała (obejmuje on jedynie miejsca zabiegowe), pobudzając skórę do odnowy, czyli zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Poddanie się już 2-3 zabiegom daje świetne rezultaty, jednak ostateczną liczbę sesji ustala lekarz specjalista w oparciu o indywidualną historię i predyspozycje skóry każdego pacjenta.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie wszystkie osoby, które chcą raz na zawsze pozbyć się rozstępów i przywrócić skórze atrakcyjny wygląd. Profesjonalizm, przyjazna atmosfera, wykwalifikowana kadra i konkrecyjne ceny to coś, co nas wyróżnia na rynku.