fbpx

Laryngolog dziecięcy. Jak wygląda wizyta z dzieckiem w gabinecie laryngologicznym?

laryngolog-dziecięcyProblemy laryngologiczne u dzieci nie mogą być bagatelizowane i wymagają wizyty u lekarza specjalisty. Wcześnie rozpoczęte leczenie może uchronić pociechę przed niedosłuchem lub poważniejszymi schorzeniami. Jak wygląda wizyta z dzieckiem w gabinecie laryngologicznym?

Laryngolog dziecięcy

Laryngolog dziecięcy to lekarz, który zajmuje się przede wszystkim diagnozą i leczeniem chorób nosa, zatok, uszu (w tym zaburzeń słuchu), a także zapaleń gardła oraz krtani. Do tego specjalisty rodzicie powinni również udać się, jeśli dziecko ma problemy związane z obecnością tzw. trzeciego migdałka.

Jak wygląda wizyta z dzieckiem w gabinecie laryngologicznym?

Przed wizytą u dziecięcego laryngologa warto przygotować pełną dokumentację medyczną malucha oraz wyczyścić mu dokładnie uszka, nosek i zęby oraz wyjaśnić cel wizyty, aby mały pacjent czuł się pewnie i był spokojniejszy podczas badania. Lustro czołowe i lampa to elementarne narzędzia laryngologa, dzięki którym jest w stanie ocenić stan zdrowia dziecka zaglądając po kolei do jego uszu, nosa oraz gardła.

W jakim przypadku warto odwiedzić gabinet laryngologiczny? Wizyta jest z pewnością wskazana jeśli mamy podejrzenia, że dziecko słabiej słyszy, ma długo utrzymującą się chrypkę, przerośnięte migdałki, częste infekcje górnych dróg oddechowych lub też notorycznie chrapie podczas snu.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie wszystkich rodziców dzieci z problemami laryngologicznymi. Profesjonalizm, miła atmosfera i atrakcyjne ceny to coś, co wyróżnia nas na tle konkurencji.