fbpx

Jak wygląda usuwanie znamion laserem CO2?

laserowe usuwanie znamionWiele osób nie akceptuje swoich znamion i decyduje się na ich usunięcie, zwłaszcza jeśli są one duże i umiejscowione na twarzy lub innej widocznej części ciała. Jedną z najpowszechniejszych, bezpiecznych i bezkrwawych metod redukcji nieestetycznych defektów skórnych jest laser CO2.

Co to jest laser CO2?

Laser CO2 (zwany zamiennie laserem frakcyjnym) to urządzenie często wykorzystywane w dermatologii estetycznej. Jest oparte na nowoczesnych technologiach, dzięki czemu doskonale nadaje się do usuwania znamion, brodawek, tłuszczaków, włókniaków, kurzajek, blizn potrądzikowych, a także torbieli. Zabieg z wykorzystaniem tego typu lasera medycznego gwarantuje trwałe efekty i jest bardzo bezpieczny.

Jak wygląda usuwanie znamion laserem CO2?

Wiele osób, które chcą pozbyć się szpecących defektów skórnych zastanawia się, jak wygląda zabieg usuwania znamion laserem CO2? Podczas wizyty w gabinecie dermatologicznym lekarz specjalista smaruje dany obszar kremem znieczulającym (nie zawsze jest to konieczne), a następnie kieruje światło lasera na wybraną zmianę. Krótkie impulsy laserowe powodują podgrzanie tkanek prowadzące do mikrouszkodzeń skóry, które stymulują ją do odbudowy i zwiększonej regeneracji. Sam zabieg trwa kilka, kilkanaście minut (w przypadku wielu zmian do usunięcia).

Zaletą laseroterapii jest krótki czas trwania zabiegu, bezinwazyjność i szybki proces gojenia się powstałych ran (pacjent może powrócić do codziennego życia zaraz po zabiegu). Zwykle do osiągnięcia pełnego rezultatu wystarczy jedna sesja (efekty są widoczne natychmiastowo), jednak czasami wskazane jest powtórzenie zabiegu. Pamiętajmy, że o ostatecznym wyborze sposobu usuwania zmian skórnych zawsze decyduje lekarz dermatolog.

Bądźmy świadomi, że defekty skórne nie muszą towarzyszyć nam przez całe życie, ich całkowita redukcja nie kosztuje wiele, a może podnieść naszą samoocenę oraz pomóc w pozbyciu się wieloletnich kompleksów. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie wszystkie osoby, które są zainteresowane usunięciem znamion.