fbpx

Jak wygląda depilacja laserowa łydek?

depilacja laserowa łydekBrak konieczności codziennego golenia nóg, zwłaszcza wiosną i latem, gdy chętnie odsłaniamy ciało, to marzenie wielu kobiet. Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, takie jak laserowa redukcja owłosienia, dzięki którym możemy odrzucić na bok maszynki do golenia, kremy i plastry z woskiem. Jak wygląda depilacja laserowa łydek? Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Na czym polega depilacja laserowa skóry?

Jest to zabieg, w którym laser diodowy wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej – niszcząc tylko cebulkę włosa (bez otaczającej go skóry), dzięki czemu w danym miejscu włos nigdy już nie odrośnie. Warto wspomnieć, że podczas jednej sesji urządzenie usuwa około 25-30% owłosienia, które jest w różnej fazie wzrostu w tym samym momencie, dlatego musimy poddać się kilku zabiegom, aby łydki były w 100% gładkie i pozbawione włosów.

Czy laserowa redukcja owłosienia z łydek boli?

Czy depilacja laserem diodowym łydek jest bolesna? Odczucia, jakich doświadczają pacjentki podczas tego rodzaju zabiegu są bardzo subiektywne. Jedne porównują to do ukłucia komara, inne czują pieczenie, szczypanie, a są też panie, które czują się komfortowo przez cały czas trwania zabiegu. Łydki nie są szczególnie wrażliwym obszarem ciała, dlatego nie ma czego się obawiać.

Jak długo trwa depilacja laserowa łydek?

Wiele kobiet zastanawia się, ile czasu trwa zabieg depilacji łydek? Zwykle depilacja laserem Light Sheer duet w przypadku tego obszaru nie przekracza 20 minut. Natomiast jeśli zdecydujemy się na depilację laserową całych nóg, to w zależności od stopnia owłosienia, musimy zarezerwować sobie 30-45 minut w dniu wizyty w gabinecie.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej w Krakowie?

Nadmierne owłosienie nóg to problem, który spędza sen z powiek wielu kobietom – warto więc skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna medycyna estetyczna i poddać się laseroterapii problematycznych miejsc. Zapraszamy serdecznie odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED na Ruczaju, gdzie oferujemy depilację laserową łydek, a także ud oraz innych partii ciała w bardzo atrakcyjnych cenach.