Botox

botox kraków

Botox Kraków: zapraszamy do NowoMed

Botoks, czyli toksyna botulinowa, popularnie zwana jadem kiełbasianym jest silnie działającą neurotoksyną powodującą zahamowanie przesyłania impulsów między układem nerwowym a włóknami mięśniowymi. Botoks działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a mięśniami odpowiedzialnymi m.in. za np. uśmiechanie się czy marszczenie brwi. Blokując kurczenie się tkanki mięśniowej botoks powoduje jej całkowite rozluźnienie. Toksyna botulinowa ma wpływ na zmarszczki mimiczne czyli zależne od  pracy mięśni - ich rozluźnienie  powoduje że zmarszczki wygładzają się. Niestety, na zmarszczki powstałe w wyniku starzenia się skóry botoks nie ma dobroczynnego działania – w tym przypadku konieczne są inne zabiegi medycyny estetycznej.


Botox działa miejscowo

Wstrzykiwany jest do wybranych miejsc za pomocą maleńkiej igły - dlatego pacjenci praktycznie nie odczuwają wkłucia a raczej lekkie mrowienie lub odrętwienie. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny pod warunkiem że jest przeprowadzany przez lekarza z doświadczeniem, gdyż iniekcje wymagają dużej precyzji. Efekt działania neurotoksyny jest widoczny po ok. 2 dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy stopniowo zanikając, w związku z tym zabieg należy powtarzać mniej więcej co pół roku, po każdym efekty utrzymują się coraz dłużej.

W dermatologii estetycznej,  botox stosuje się w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach rzędu 20-60 umownych jednostek w czasie jednego zabiegu. Nie ma zagrożenia toksycznością ogólnoustrojową, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą odpowiednio od 2,5 do 3 tys. jednostek.

Toksyna botulinowa (botox) jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek mimicznych takich jak :
- zmarszczki między brwiami (lwie zmarszczki, okolica gładzizny czoła)
- zmarszczki poprzeczne czoła
- zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)
- zmarszczki powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi

W przypadku zmarszczek bardzo głębokich może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie i wygładzenie zmarszczek kwasem hialuronowym. Botox może być łączony również z innymi metodami odmładzania skóry twarzy. Poza zastosowaniem w medycynie estetycznej Botox stosuje się również w leczeniu zeza, chorób neurologicznych przebiegających z nadmiernym przykurczem mięśni, migrenowych bólach głowy czy w terapii nadmiernej potliwości.

 

Przeczytaj więcej o naszych usługach lub sprawdź cennik.