Choroby wewnętrzne

dr n. med. Mamert Milewski

  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Alergolog
dr n.med. MAMERT MILEWSKI
Specjalista chorób wewnętrznych, alergolog. Absolwent Akademii Medycznej im. Kopernika w Krakowie. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ, gdzie jest adiunktem w Klinice Alergii i Immunologii.
Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych. Wykładowca na  krajowych i międzynarodowych sympozjach alergologicznych i pulmonologicznych.
W swojej pracy szczególnie interesuje się astmą oskrzelową oraz chorobami immunologicznymi ze szczególnym uwzględnieniem tocznia układowego.
Należy do Towarzystwa Lekarskiego ERS ( European Respiratory Society), Polskiego Towarzystwa  Alergologicznego oraz European Academy of Allergy and Clinical Immunology.

dr n. med. Wojciech Sydor

  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Angiolog

dr n.med. WOJCIECH SYDOR
Specjalista chorób wewnętrznych i angiologii, specjalizuje się w immunologii klinicznej. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Od 1998 roku zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ. Jest starszym asystentem w Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii oraz Angiologii i Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, wykładowcą Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum UJ oraz Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie. Kierownik naukowy kursu specjalizacyjnego \\\"Zaburzenia krzepnięcia w teorii i praktyce angiologicznej\\\".
Jest autorem i współautorem wielu publikacji i doniesień naukowych oraz rozdziału w książce \\\"Autoimmune Disorders - Current Concepts and Advances from Bedside to Mechanistic Insights\\\", 2011.
W swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz alergicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej, zapaleniami naczyń, diagnostyką trombofili i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych.
Należy do Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis