fbpx

O nas

Naczelną zasadą działania naszego Centrum jest: leczyć skuteczniej w oparciu o zdobycze nowoczesnej medycyny.

Cierpliwe, partnerskie i zawsze życzliwe podejście do pacjentów uważamy za podstawowy warunek powodzenia terapii. Zasada ta obowiązuje cały zespół pielęgniarski oraz wszystkich lekarzy-specjalistów Realizacja tych zasad wymaga oczywiście wiedzy i czasu. Bywa, że wizyta wraz z precyzyjnym badaniem trwa trochę dłużej, ale często są to godziny oszczędzające pobyt w szpitalu czy zakup zbędnych leków.

Lekarze Centrum regularnie uczestniczą w krajowych oraz międzynarodowych Kongresach Naukowych oraz współpracują z licznymi ośrodkami klinicznymi o podobnym profilu, sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny.

Wirtualny spacer

Nasze usługi

Testy alergiczne Kraków

Testy alergiczne skórne i płatkowe można wykonać w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Krakowie NOWOMED mieszczącym się w dzielnicy Ruczaj przy ulicy Miłkowskiego 3. Precyzyjne rozpoznanie alergii decyduje o całym procesie leczenia, a tym jak wiadomo zajmują się lekarze specjaliści alergolodzy.

W naszym Centrum pracują wybitni lekarze z wieloletnim stażem pracy i doświadczeniem zdobywanym w licznych ośrodkach klinicznych o podobnym profilu działalności, w których korzysta się z najnowszych rozwiązań w dziedzinie medycyny. Określenie alergenu, unikanie i wyeliminowanie go ze środowiska życia to kwestia pierwszorzędna. Jednak w większości przypadków całkowite wykluczenie alergenu ze środowiska nie zawsze jest możliwe. W NOWOMED wykonujemy wszelkie zalecane badania diagnostyczne, których wyniki w precyzyjny sposób będą mogły wskazać przez lekarza indywidualny program leczenia dla pacjenta dotkniętego alergią. Testy alergiczne w Krakowie, które wykonujemy obejmują szeroką grupę, a wśród nich: testy alergiczne z krwi (badanie poziomu całkowitej i swoistej immunoglobuliny E w surowicy), testy alergiczne płatkowe (naskórkowe) wymagane w diagnostyce alergii kontaktowej, testy alergiczne skórne (diagnostyka nadwrażliwości natychmiastowej), badanie spirometryczne (spirometria) – nieinwazyjne i bezbolesne badanie oceniajace funkcjonowanie płuc i oskrzeli pacjenta - diagnostyka astmy i POChP, spirometryczna próba prowokacyjna z metacholiną - podobne do spirometrii badanie określające reaktywność oskrzeli pacjenta na określone substancje (diagnostyka astmy).

Skutecznie przeprowadzana terapia wymusza również na pacjencie sporą samodyscyplinę w kwestii zarówno przyjmowania leków, wykonywania badań jak i regularnych wizyt w terminach wyznaczanych przez lekarza. Jeżeli posiadacie Państwo skierowanie na testy alergiczne w Krakowie prosimy o wcześniejszą rezerwację daty ich wykonania.