fbpx

O nas

Naczelną zasadą działania naszego Centrum jest: leczyć skuteczniej w oparciu o zdobycze nowoczesnej medycyny.

Cierpliwe, partnerskie i zawsze życzliwe podejście do pacjentów uważamy za podstawowy warunek powodzenia terapii. Zasada ta obowiązuje cały zespół pielęgniarski oraz wszystkich lekarzy-specjalistów Realizacja tych zasad wymaga oczywiście wiedzy i czasu. Bywa, że wizyta wraz z precyzyjnym badaniem trwa trochę dłużej, ale często są to godziny oszczędzające pobyt w szpitalu czy zakup zbędnych leków.

Lekarze Centrum regularnie uczestniczą w krajowych oraz międzynarodowych Kongresach Naukowych oraz współpracują z licznymi ośrodkami klinicznymi o podobnym profilu, sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny.

Wirtualny spacer

Nasze usługi

Dermatochirurgia

 

powiększanie ust

Kriochirurgia dermatologiczna jest metodą usuwania chorej tkanki bez naruszania ciągłości skóry – unika się dzięki temu niedogodności związanych z tradycyjną operacją chirurgiczną jak np. krwawienie czy ryzyko zakażeń. Kriochirurgia polega na miejscowym, precyzyjnym zamrożeniu chorej tkanki za pomocą specjalistycznych urządzeń działających zazwyczaj na skroplony gaz. Zamrożenie chorobowo zmienionej tkanki (np. brodawki, kurzajki) powoduje jej trwałe zniszczenie i zastąpienie przez otaczające zdrowe komórki skóry (proces gojenia trwa ok 10-14 dni). Zaletą zabiegów kriochirurgicznych jest fakt że po zagojeniu powstają mało widoczne tzw. blizny kosmetyczne – co ma zasadnicze znaczenie szczególnie w przypadku zabiegów na  twarzy. Zabieg można przeprowadzać u osób w każdym wieku zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas jego trwania pacjent może doświadczyć uczucia pieczenia lub szczypania. W Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj zabieg jest wykonywany - podobnie jak poprzedzająca go konsultacja – tylko przez doświadczonego lekarza dermatologa z wykorzystaniem aplikatora na podtlenek azotu Cryo-S.

Wskazania do zastosowania kriochirurgii w dermatologii:
- brodawki zwykłe (kurzajki, pieprzyki), brodawki stóp, brodawki płaskie
- modzele ( odciski)
- naczyniaki
- trądzik pospolity i różowaty
- brodawki łojotokowe
- plamy soczewicowate
- rogowacenie 
- włókniaki
- bliznowce i przerosłe blizny
- łagodne zmiany nowotworowe skóry i stany przedrakowe ( np. leukoplakia, róg skórny)
- inne schorzenia dermatologiczne

Elektrokoagulacja jest metodą elektrochirurgii wykorzystującą właściwości prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się m.in.: brodawek, włókniaków, kaszaków, torbieli, prosaków. Jest wykorzystywany także do redukcji nadmiernego owłosienia i zamykania naczyń krwionośnych w przypadku kiedy inne metody - jak np. zabiegi laserem - okazują się mało skuteczne. Zabieg elektrokoagulacji w Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj wykonuje doświadczony lekarz dermatolog przy pomocy elektrod o różnych kształtach - emitowany przez nie prąd powoduje koagulację (ścinanie się) białek w przeznaczonych do usunięcia tkankach. Czas trwania zabiegu podobnie jak odczuwalny dyskomfort w jego trakcie,  jest zależny od wielkości zmian chorobowych, przy większych i głębszych zmianach stosuje się znieczulenie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk czy zasinienie – proces gojenia się trwa kilka dni.

Przeznaczenie zabiegu:
- usuwanie brodawek, włókniaków, torbieli, kaszaków, prosaków
- usuwanie nadmiernego owłosienia
- zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
W Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj każdy zabieg chirurgicznego usunięcia znamion na skórze poprzedzony jest konsultacją lekarza dermatologa. Bezwzględnym wskazaniem do leczenia chirurgicznego jest podejrzenie zezłośliwienia znamienia. Sam zabieg przeprowadzany jest w naszym gabinecie przez doświadczonego chirurga, który przed zabiegiem dokładnie omawia z pacjentem jego przebieg jak i zalecenia po zabiegu  np.: konieczność zmian opatrunku, zdjęcie szwów czy wizyt kontrolnych. Stosowane jest przeważnie znieczulenie miejscowe. Usunięty materiał jest poddawany badaniu histopatologicznemu. Na wynik tego badania oczekujemy ok. 14 dni. Przez kilka dni po zabiegu zalecamy pacjentom unikania naciągania skóry w miejscu zabiegu, gwałtownych ruchów i moczenia opatrunku. Blizna bezpośrednio po zabiegu będzie widoczna, ale po pewnym czasie zblednie i zmniejszy się. Ważne jest aby przez okres 6 miesięcy po zabiegu nie eksponować blizny na promienie słoneczne

Usuwanie znamion barwnikowych
Przed podjęciem leczenia znamion i zaburzeń barwnikowych konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa. Jeśli w obrębie znamienia barwnikowego pojawi się jakaś niepokojąca zmiana, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Odkładanie wizyty może tylko pogorszyć sytuację. Przy usuwaniu znamion barwnikowych należy zachować dużą ostrożność. Właściwa ocena zmian jest niezwykle trudna - wielką rolę odgrywa tu doświadczenie i wiedza lekarza. Większość znamion usuwana jest jedynie w celach kosmetycznych. Natomiast w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do odmiany znamienia najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest zabieg chirurgiczny i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany.

Każdą zmianę, która wzbudza nasze wątpliwości powinien sprawdzić lekarz dermatolog.
Co powinno zwrócić naszą uwagę?

- pojawienie się znamienia powiększającego się o cechach wyraźnie go odróżniających od pozostałych zmian
- asymetryczny i nieregularny kształt
- nierównomierne rozłożenie barwnika, zmiany koloru
- wielkość powyżej 0,5 cm
- niewielkie nacieczenie podstawy, obwódka zapalna
- swędzące znamię
- pojawiające się krwawienie bez uprzedniego urazu

 

 

Przeczytaj więcej o naszych usługach lub sprawdź cennik.