fbpx

Czy badanie USG w ciąży jest bezpieczne?

badanie usg ciążaStan błogosławiony to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Wiele pań, które spodziewają się dziecka zastanawia się, czy badanie USG w ciąży jest bezpieczne i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka dla mającego pojawić się na świecie potomka?

Badanie USG

Na wstępie wyjaśnijmy, co to w ogóle jest badanie USG? Ultrasonografia to jedna z popularnych metod diagnostycznych, która pozwala na uwidocznienie tkanek oraz narządów (dzięki emitowanym falom). W przypadku ciężarnych kobiet badanie to dostarcza wielu istotnych informacji o stanie zdrowia płodu. Nowoczesne aparaty pozwalają na uzyskanie trójwymiarowego obrazu – to tzw. USG 3D i USG 4D, które dają możliwość obserwacji dziecka w czasie rzeczywistym.

Czy badanie USG w ciąży jest bezpieczne?

Rutynowo przeprowadza się w ciągu ciąży trzy badania USG – w I,II oraz III trymestrze. Nie udowodniono, aby badanie USG wykonywane w czasie ciąży miały jakikolwiek negatywny wpływ na dziecko i matkę. To nieinwazyjna, bezpieczna i co ważne bezbolesna metoda diagnostyczna, która umożliwia wykrycie nieprawidłowości i zagrożeń zdrowia, a także życia płodu.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie i skorzystania z badań USG wszystkie kobiety będące w I,II lub III trymestrze ciąży. Oferujemy konkurencyjne ceny, profesjonalną opiekę wykwalifikowanych lekarzy specjalistów oraz indywidualne podejście do każdej pacjentki.