Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Co warto o wiedzieć o depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia to coraz powszechniejszy zabieg, na który decydują się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nowoczesny sprzęt, jaki oferują współczesne gabinety medycyny estetycznej pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się zbędnych włosków na lata. Co warto o wiedzieć o depilacji laserowej zanim udamy się do specjalisty zajmującego się tego typu problemami?

Depilacja laserowa a ciąża

Kobiety w ciąży nie powinny poddawać się laseroterapii. Tzw. stan błogosławiony jest jednym z podstawowych przeciwwskazań do zabiegu. Dlaczego? Mimo, że obecnie nie ma naukowych dowodów na istnienie szkodliwości emitowanego światła lasera względem płodu, zdecydowanie lepiej poczekać z trwałą redukcją owłosienia do czasu pojawienia się dziecka na świecie.

Depilacja laserowa a opalanie

Wiele osób zastanawia się, czy można wykonywać zabiegi depilacji laserowej na opalonej skórze i wystawiać ciało na działanie słońca pomiędzy kolejnymi sesjami? Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, nie należy wystawiać skóry na ekspozycję słoneczną (w tym również solarium) minimum miesiąc przed zabiegiem ani miesiąc po laseroterapii. W przeciwnym razie narażamy się na wystąpienie nieestetycznych przebarwień oraz podrażnień. Jeśli seria zabiegów epilacji laserowej zakończyła się wiosną pamiętajmy, aby w okresie letnim stosować kremy ochronne z filtrami, które zabezpieczą partie ciała poddane wcześniej działaniu urządzenia.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny depilacji laserem są bardzo zróżnicowane. Na ostateczny koszt wpływa rodzaj sprzętu, renoma danego miejsca, obszar poddany laseroterapii, a także liczba zabiegów. Wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje swoim Klientom korzystne rabaty w przypadku depilacji kilku partii ciała (np. łydki+pachy+bikini) lub dokonania płatności z góry za kilka sesji. Jak nietrudno się domyślić, najtańszy jest wąsik, tzw. kresa biała oraz okolice brodawek piersiowych, ponieważ występuje tam najmniej włosów do usunięcia. Najczęściej ceny tych obszarów wahają się od 90 do 150 złotych za jeden zabieg (dla osiągnięcia optymalnego efektu zwykle potrzeba minimum 3 sesji).

Czy depilacja laserowa jest szkodliwa?

Usuwanie owłosienia za pomocą certyfikowanego lasera diodowego Light Sheer Duet (którego używamy w naszym Centrum Medycznym Nowomed w Krakowie) absolutnie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Urządzenie to nie wysyła niebezpiecznego promieniowania oraz nie wyrządza w naszym organizmie żadnych szkód. Pamiętajmy, że zabieg z wykorzystaniem lasera medycznego powinien wykonać i nadzorować wykwalifikowany lekarz dermatolog z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem (a nie kosmetyczka).
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług wszystkie kobiety oraz mężczyzn, które chcą na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się gładką, zadbaną skórą przez długi czas.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: