Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Depilacja laserowa miejsc intymnych a tradycyjne metody usuwania owłosienia

Depilacja miejsc intymnych z użyciem lasera medycznego od kilku lat skutecznie wypiera tzw. tradycyjne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak depilator elektryczny, maszynka, wosk, czy krem do depilacji. Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań i które z nich jest lepsze?

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Depilacja laserowa miejsc intymnych posiada wiele plusów – największym z nich jest trwałość. Poddając się serii zabiegów z użyciem lasera diodowego Light Sheer Duet (usuwając zbędne owłosienie z okolic bikini w przypadku pań, czy też wykonując tzw. boyzilian w przypadku panów) pozbywamy się 80-90% włosków raz na zawsze, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu na systematyczną depilację tradycyjnymi sposobami w domu lub gabinecie kosmetycznym.

Zwykle laseroterapia jest też mniej bolesna niż korzystanie z depilatora elektrycznego lub plastrów z woskiem (dzięki chłodzącej głowicy lasera medycznego), choć wszystko zależy od naszego indywidualnego progu odczuwania bólu. Depilacja laserem nie powoduje też kłopotliwego wrastania włosków ani stanów zapalnych występujących często po goleniu maszynką jednorazową.

Tradycyjne metody usuwania owłosienia

Zaletą tradycyjnych metod usuwania owłosienia jest z kolei mniejsza liczba przeciwwskazań – z maszynki, wosku lub depilatora możemy korzystać praktycznie bez względu na stan zdrowia, czy przyjmowane leki (choć depilacja elektryczna i za pomocą plastrów z woskiem nie jest wskazana w przypadku kobiet w ciąży). Klasyczne sposoby są też tańsze, ale w dłuższej perspektywie bardziej opłaca się laseroterapia (mamy tzw. „święty spokój” na długie lata).

Warto korzystać z dobrodziejstw nauki i możliwości, jakie oferuje nam współczesna medycyna estetyczna. Zapraszamy serdecznie do wizyty w naszym Centrum Medycznym NOWOMED w Krakowie wszystkie osoby, które chcą trwale zredukować zbędne owłosienie nie tylko z okolic intymnych, ale i innych partii ciała.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: