Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Jak usunąć przebarwienia na twarzy? Laserowe usuwanie przebarwień

Twarz to wizytówka każdego człowieka, a widoczne na niej niedoskonałości często powodują kompleksy i zaburzają pewność siebie. Z tego względu tak wiele osób posiadających defekty skórne np. w postaci przebarwień postanawia z nimi walczyć. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak pozbyć się przebarwień na twarzy i czy laseroterapia to dobry wybór w tym przypadku?

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Według różnych danych przebarwienia na twarzy to problem, który dotyka nawet co drugiej kobiety. Przyczyny ich powstawania są bardzo różnie, najpopularniejsze to nadmierna ekspozycja skóry na słońce (bez stosowania kremów z filtrami ochronnymi), zmiany hormonalne lub skutek uboczny przyjmowania niektórych leków, czy też kosmetyków. Usuwanie przebarwień laserem to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji szepczących plam pigmentacyjnych na skórze. Jak działa laser medyczny i co warto wiedzieć o tego rodzaju zabiegu przed wizytą w gabinecie dermatologicznym?

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Usuwanie przebarwień laserem frakcyjnym CO2 gwarantuje najlepsze rezultaty. Światło lasera oddziałuje na melaninę poprzez podgrzewanie i tym samym uszkadzanie komórek barwnikowych, które są potem samoczynnie wydalane z organizmu. Działanie lasera pobudza również skórę do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, zwiększając jej napięcie, czego "ubocznym efektem" jest odmłodzenie twarzy. Zaraz po zabiegu możliwe jest wystąpienie chwilowego zaczerwienienia i obrzęku – a po jakimś czasie również zbrązowienia zmiany, która blednie po około 10-14 dniach.

Pamiętajmy że metodę redukcji przebarwień i liczbę koniecznych sesji dobiera wykwalifikowany lekarz dermatolog, który bierze pod uwagę wielkość, rodzaj i umiejscowienie danej zmiany skórnej.

W Centrum Medycznym NOWOMED w Krakowie wykonujemy laserowe usuwanie przebarwień na twarzy za pomocą nowoczesnego lasera frakcyjnego, który jest urządzeniem bezpiecznym i niezwykle efektywnym. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą wszystkie panie, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, wyrównać jej koloryt oraz spowolnić procesy starzenia się.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: