Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Kiedy warto odwiedzić poradnię dermatologiczną?

Zdrowa skóra to marzenie wielu z nas. Hormony, stres, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska, czy uwarunkowania genetyczne sprawiają, że coraz więcej ludzi zmaga się z chorobami skórnymi. Poradnie dermatologiczne to miejsca, do których codziennie zgłaszają się pacjenci z różnymi dolegliwościami dotyczącymi właśnie skóry. Jakie schorzenia są najczęściej leczone? O czym warto pamiętać przed wizytą w gabinecie dermatologicznym? Postaramy się odpowiedzieć na te istotne pytania w dalszej części dzisiejszego artykułu.

Jakie choroby można wyleczyć w poradni dermatologicznej?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakie choroby dermatologiczne są najbardziej „popularne"? Do drzwi gabinetu dermatologa bardzo często pukają pacjenci, którzy chcą wyleczyć trądzik (pod różną postacią). Z innych stale pojawiających się problemów skórnych należy wymienić: grzybicę, łuszczycę, choroby włosów, wypryski kontaktowe, atopowe zapalenie skóry i zmiany barwnikowe. Jeśli od dawna zmagamy się z tymi schorzeniami lub podejrzewamy u siebie ich wystąpienie - niezwłocznie zgłośmy się do dobrego lekarza dermatologa.

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie dermatologicznym?

Aby lekarz mógł dokładnie ocenić kondycję naszej skóry (w przypadku problemów z cerą), warto przed wizytą u dermatologa dokładnie zmyć make up i nie nakładać żadnych preparatów pielęgnacyjnych. W przypadku chorób skóry głowy – odpuśćmy sobie w dniu spotkania z lekarzem użycie jakichkolwiek środków stylizacyjnych (lakier, pianka itp.).

Przed tzw. oględzinami skóry warto też na spokojnie spisać w notatniku przebyte choroby/zabiegi i przyjmowane leki. Stosując się do powyższych wskazówek możemy być pewni, że badanie dermatologiczne będzie wiarygodne i bezproblemowe.

Naszą poradnię dermatologiczną w Krakowie każdego dnia odwiedzają pacjenci z różnymi schorzeniami skórnymi, którzy mogą liczyć na pomoc i wsparcie doświadczonych lekarzy specjalistów. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą przywrócić swojej skórze zdrowy i promienny wygląd.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: