Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Testy alergiczne u dzieci

Jak wiadomo dolegliwości alergiczne nie należą do przyjemnych, najczęściej jest to wysypka, wodnisty katar, zaczerwienienie i łzawienie oczu oraz napady kaszlu. Jak alarmują alergolodzy liczba małych alergików rośnie z roku na rok w bardzo szybkim tempie. Jak można ulżyć ich cierpieniu? Testy alergiczne to najpopularniejszy sposób na wykrycie przyczyny alergii u dziecka i dobranie odpowiedniego leczenia. Jak przeprowadzane są testy na alergie u dzieci, w jakim wieku można je przeprowadzić i czy są bolesne?

Jak się robi testy alergiczne u dzieci?

Istnieje wiele rodzajów testów alergicznych. W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3 lat, najczęściej wykonuje się test alergiczny z krwi. U starszych dzieci alergolog dziecięcy może przeprowadzić test alergiczny skórny, który polega na punktowym nakłuwaniu przedramienia małego pacjenta w miejscu naniesionych wcześniej kropli zawierających różne alergeny.

Jeśli po upływie około 15 minut pojawi się bąbel przypominający ukłucie komara, oznacza to, że przyczyna alergii została wykryta. Test alergiczny podstawowy składa się z około 20 alergenów, ale oczywiście lekarz alergolog może go dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb danego pacjenta.

W jakim wieku można wykonać dziecku test na alergie?

W przypadku, gdy do poradni alergologicznej zgłaszają się rodzice z bardzo malutkimi dziećmi do 3 miesiąca życia, bardzo często okazuje się, że do wykrycia przyczyny alergii wystarczy wywiad, zwykle powodem alergii u niemowląt są białka mleka krowiego. Testy na alergię z krwi u dzieci są wykonywane u maluchów, które ukończyły 6 miesięcy. Ze względu na niezbyt przyjemne przeżycia związane z nakłuwaniem naskórka (bardziej strach i stres niż faktyczny ból) jakich mogą doświadczyć dzieci, testy skórne wykonywane są dopiero u 3-latków.

Testy alergiczne dla dzieci nie tylko ułatwiają trafną diagnozę, ale i hamują rozwój alergii oraz pozwalają na pozbycie się jej nieprzyjemnych objawów lub chociaż ich złagodzenie. Zapraszamy do wizyty w naszej doskonale wyposażonej dziecięcej poradni alergologicznej w Krakowie.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: