Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Depilacja laserowa - Kraków i Bielsko-Biała

Depilacja laserem diodowym LightSheer Duet

NOWOMED Kraków Ruczaj

Laserowe usuwanie włosów - nadmierne lub niepożądane owłosienie stanowi problem wielu kobiet i mężczyzn. Zwykle usuwa się włosy ze wskazań typowo kosmetycznych z nóg, okolicy bikini, pod pachami. Jednak spora grupa osób ma wskazania lekarskie do usuwania owłosienia, ponieważ rosną one w niewłaściwych miejscach, takich jak np. twarz u kobiet, lub mogą powodować stany zapalne na skórze stanowiąc olbrzymi problem leczniczy. Każda kobieta z włosami, które rosną w niepożądanych miejscach, jak np.: na twarzy, dekolcie, wokół brodawek sutkowych czy na brzuchu powinna mieć wstępnie wykonane specjalistyczne badania hormonalne i ewentualnie włączone leczenie, ponieważ depilacja laserowa w tym wypadku usunie efekt zaburzeń ale nie usunie przyczyny.

Już teraz gładka skóra:

 • Na zawsze
 • Bez bólu
 • Skutecznie
 • Bezpiecznie

Jak to jest możliwe?

Rozwiązaniem jest najnowszy laser diodowy LightSheer Duet.

Dzięki niemu zabieg depilacji laserowej w Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj trwa o wiele krócej i co ważniejsze jest bezbolesny.

LightSheer Duet jest najnowszym i zarazem najmocniejszym laserem diodowym z cenionej przez fachowców na całym świecie serii LightSheer, uchodzącej za najskuteczniejszą w dziedzinie trwałego usuwania włosów.

Wyprodukowany w 2009 roku przez firmę Lumenis® system Lightsheer Duet stanowi światowy przełom w dziedzinie systemów do trwałej depilacji laserowej. dotychczas produkowany sprzęt został wzbogacony o technologię zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe (22 x 35 mm). wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny.

Laser diodowy LightSheer Duet jest najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku światowym. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany w Stanach Zjednoczonych przez FDA ( Food and Drug Administration) oraz certyfikaty wszystkich krajów Europejskich – jest zarejestrowany jako sprzęt medyczny, co oznacza, że posiada udokumentowane badania kliniczne dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez przeszkolony personel - co daje gwarancję najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie zabiegu trwałej depilacji laserowej w Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj.

Depilacja laserowa jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia - polega na wykonaniu cyklu zabiegów (3-6) w odstępach 6-8 tygodniowych. Skuteczność depilacji laserowej ocenia się na ok.80-90% - jest zależna od grubości włosa, jego koloru i wcześniej przeprowadzanych zabiegów depilacji. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w przeciągu od kilku godzin do kilku dni. Zabieg ten, może być wykonany niemal u każdego i nie ma tu szczególnych przeciwwskazań co do wieku, płci czy stanu zdrowia. Jednak jest kilka zasad, które warto pamiętać. Aby wiązka lasera mogła być pochłonięta przez cebulkę włosa, która następnie ulega zniszczeniu, musi ona posiadać barwnik zwany melaniną. Brak tego barwnika we włosach siwych, blond i rudych uniemożliwia ich usunięcie.

Bardzo istotną sprawą jest unikanie opalania przed i po zabiegu (3-4 tyg.), dlatego depilacja laserowa powinna być zaplanowana w okresie kiedy skóra jest całkowicie blada. Daje to gwarancję, że zabieg będzie skuteczniejszy i unikniemy powikłań jakimi mogą być przebarwienia skóry. Depilacja laserowa jest różnie odczuwana przez różnych pacjentów - najczęściej towarzyszy jej uczucie szczypania i kłucia w miejscu naświetlania. Okolice szczególnie wrażliwe, takie jak bikini czy pachy przed zabiegiem depilacji można miejscowo znieczulić kremem EMLA.
Zasady postępowania przed zabiegiem depilacji laserowej:

 • Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacja dermatologiczną.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana.
 • Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny.
 • Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) przed zabiegiem.
 • Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Nie wolno stosować:
  - leków uczulających na słońce np.: antybiotyki - zabieg - najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia
  - dziurawca, nagietka, rumianku
  - kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed -zabiegiem
  - kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min. 2 tygodnie przed zabiegiemI

Zamykanie naczynek – laser naczyniowy VariLite Iridex – NOWOMED Kraków Ruczaj


Zabieg zamykania naczynek przeprowadzamy laserem Varilite Iridex – zdobywcy Perły Dermatologii Estetycznej 2012.   System Varilite firmy Iridex (USA) posiada certyfikaty FDA i CE potwierdzające jego bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność w terapii wielu schorzeń naczyniopochodnych m. in.:  przebarwień, zmian rumieniowych, trądziku różowatego.

Zadaniem lasera w zabiegu zamykania naczynek jest emisja wiązki energii przechodzącej przez warstwę tkanki skórnej na określoną głębokość i pochłanianej wybiórczo przez barwnik czerwonych ciałek krwi - hemoglobinę . Rozpad czerwonych krwinek (selektywna termoliza) powoduje zaciśnięcie i zniszczenie naczynka krwionośnego które następnie w trakcie normalnych procesów metabolicznych zostaje wchłonięte przez otaczające je tkanki.

Zmiany naczyniowe mogą być związane z nadmiernie poszerzonymi naczyniami tętniczymi (prześwitujące przez skórę jako czerwone „pajączki” - teleangiektazje) lub nadmiernie poszerzonymi naczyniami żylnymi (prześwitujące przez skórę na niebiesko - wenulektazje). Mogą to być pojedyncze naczynia lub ich skupiska, ponadto ich średnica oraz głębokość położenia w tkance skórnej mogą być różne co decyduje o stopniu ich widoczności. Pojedyncze, drobne naczynka  można usunąć podczas jednorazowego zabiegu. Leczenie rozległych i głębokich zmian naczyniowych wymaga serii zabiegów. Podczas naświetlania skóry światłem lasera odczuwalne może być delikatne pieczenie lub szczypanie, dlatego u osób szczególnie wrażliwych możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Po zabiegu na skórze może utrzymywać się lekki obrzęk i rumień, przy czym objawy te są różnie nasilone u różnych osób i zależą od wrażliwości skóry. Jeżeli wystąpią, utrzymują się 2-3 dni, a następnie ustępują bez śladu. Podczas tego okresu zaleca się stosować zalecane przez dermatologa preparaty zmniejszające stan zapalny.


Laser Varilite Iridex wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, pozwalając dobrać optymalne parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych:
- wiązka światła zielonego 532 nm jest wykorzystywana przy zamykaniu naczynek o mniejszej średnicy i położonych bliżej powierzchni skóry (m. in. teleangiektazje na twarzy)
- wiązka światła podczerwonego 940 nm jest wykorzystywana przy zamykaniu naczynek  o większej średnicy i położonych w głębszych warstwach skóry (m. in. wenulektazje na nogach)

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych to zabieg, który odbywa się przy zastosowani lasera z końcówką skanującą ScanLiteXP i zintegrowanym systemem chłodzenia. Dzięki takiemu połączeniu, zmiany rumieniowe/przebarwienia są  naświetlane na obszarze 2.0x3.0cm, a jednocześnie system chłodzenia w znacznym stopniu zmniejsza odczucie dyskomfortu.

Przed zabiegiem zamykania naczynek niezbędna jest konsultacja doświadczonego dermatologa, który ustali program postępowania w zależności od stanu skóry i rodzaju oraz stopnia natężenia zmian naczyniowych. Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego zamykania naczynek są m. in.: zaburzenia w układzie krzepnięcia krwi, aktywne infekcje skóry, opryszczka, ciąża, fotoalergia, świeża opalenizna.

Usuwanie znamion, blizn, zmarszczek – laser frakcyjny CO2 – NOWOMED Kraków Ruczaj

Kilka lat temu pojawiła się nowa technologia terapii laserowej służąca odmładzaniu i regeneracji skóry, której główną koncepcją jest ablacyjna fototermoliza frakcyjna - urządzeniami służącymi do wykonywania tego typu zabiegów są lasery frakcyjne CO2.
Metoda ta polega na naświetlaniu wiązką promieni lasera frakcyjnego skóry, którego energia jest absorbowana przez zawartą w tkance wodę. Fragmenty tkanki (ale nie całość - stąd nazwa frakcyjny) zostają poddane termolizie (rozpadowi pod wpływem odparowania obecnej w żywych komórkach wody), podczas gdy pozostała nienaruszona część tkanki skórnej otaczająca „wysepki” zniszczonych komórek odpowiedzialna jest za odbudowę i regenerację całości. Rezultatem zabiegu jest usunięcie części zewnętrznej warstwy skóry i pobudzenie jej do procesu gojenia, który silnie stymuluje wytwarzanie elastyny i kolagenu zwiększając sprężystość i jędrność nowej tkanki  - wygładzeniu ulegają zmarszczki i blizny, usunięciu ulegają przebarwienia i nierówności skóry, zwiększa się jej napięcie i pojawia się efekt odmłodzenia. 

Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego CO2:
- zwiotczenie skóry oraz zmarszczki twarzy, szyi, dekoltu, brzucha (zabieg odmładzania skóry)
- blizny zanikowe po trądziku, po ospie, pooperacyjne i pourazowe
- rozstępy
- przebarwienia, plamy starcze i nierówny koloryt skóry
- uszkodzenia po słoneczne lub po solarium
- rozszerzone pory skórne

W trakcie konsultacji lekarz dermatolog dobiera właściwe parametry lasera frakcyjnego które zależne są od rodzaju schorzenia skóry oraz jego umiejscowienia. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort w postaci wzmożonego ciepła lub delikatnych ukłuć, dlatego osobom wrażliwym na ból proponowane jest znieczulenie miejscowe (EMLA). Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk – przypomina to reakcję skóry do tej po intensywnym opalaniu, może pojawić się też czasowe zbrązowienie oraz złuszczanie naskórka. Skóra wraca do „normy” ok 3-7 dni po zabiegu, przez okres ok. 4 tyg. po zabiegu należy stosować filtry UV z SPF>30. 

Przeciwwskazaniami do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 są:
- ciążą i karmienie piersią
- łuszczyca, bielactwo, bliznowce
- świeża opalenizna
- cukrzyca
- aktywna infekcja skóry, opryszczka
- atopowe zapalenie skóry

Sprawdź inne nasze zabiegi lub cennik.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: