Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Laserowe usuwanie owłosienia to nowoczesny i efektywny sposób na pozbycie się niechcianych włosków. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które na co dzień borykają się z nieprzyjemnymi podrażnieniami po depilacji tradycyjnej za pomocą maszynki do golenia, wosku, kremu, czy depilatora. Jednak zanim poddamy się zabiegowi depilacji laserowej, zapoznajmy się z najczęściej zadawanymi pytaniami przez pacjentów.

Czy depilacja laserowa boli?

To jedno z podstawowych pytań, jakie zadają osoby rozważające usuwanie włosów laserem, zwłaszcza te wrażliwe. Jak wiadomo każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu – depilacja laserowa powoduje pewien dyskomfort w postaci szczypania, czucia ''milionów nakłuć malutkimi igiełkami'', wiele pacjentek porównuje też ból towarzyszący depilacji laserem do tego odczuwanego przy klasycznej depilacji woskiem. Samo miejsce depilacji również ma znaczenie – bardziej nieprzyjemne może być usuwanie owłosienia z okolic bikini oraz pach, gdzie zagęszczenie włosów jest naturalnie większe niż w pozostałych partiach ciała.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób usuwania owłosienia na stałe. W przypadku większości osób około 80-90% usuniętych włosów już nie odrasta. Oczywiście pacjent musi poddać się co najmniej kilku zabiegom – ich liczbę ustala lekarz dermatolog podczas spotkania. Warto też raz na 2 lata poddawać się tzw. zabiegowi przypominającemu, mając na uwadze fakt, że depilacja laserem dotyczy tylko włosków będących w fazie wzrostu, czyli widocznych na skórze.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Liczba sesji zależy m.in. od typu włosów pacjenta, rodzaju cery oraz miejsca poddawanego depilacji. Najlepsze efekty osiągną osoby z ciemnym, gęstym owłosieniem i jasnej skórze. Zwykle minimalna ilość zabiegów to 4-5, z każdym kolejnym ilość włosków będzie się zmniejszać. Aby skutecznie usunąć włosy należy też wykonywać kolejne zabiegi z odpowiednim odstępem czasowym, najczęściej co 6-8 tygodni.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy zrezygnować z przyjmowania leków światło-uczulających na 2 tygodnie przed zabiegiem oraz picia naparów z dziurawca, nagietka i bratka. Ciało nie może również być zbyt intensywnie opalone ani poddawane peelingom i depilacji tradycyjnej na 3-4 tygodnie przed zabiegiem.

Jako że laser jest urządzeniem medycznym, aby uniknąć poparzeń podczas zabiegu depilacji, jego obsługa wymaga 100% profesjonalizmu i dużego doświadczenia. Zapraszamy do naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, gdzie wykwalifikowani lekarze dermatolodzy pomogą Państwu pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: