fbpx

Kwas hialuronowy

kwas-hialuronowy-krakówJak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem - naturalnym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej sprężystość i nawodnienie poprzez wiązanie cząsteczek wody. Jego zastosowanie w medycynie jest bardzo szerokie - poza medycyną estetyczną stosowany jest w też ortopedii czy reumatologii w postaci iniekcji podawanych do wnętrza torebek stawowych. W medycynie estetycznej jest tzw. wypełniaczem - modelowanie owalu twarzy, powiększanie ust, czy likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym, to tylko niektóre sposoby na jego wykorzystanie.

Kwas hialuronowy - doskonały na zmarszczki

Jak wyglada usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym? Zabieg polega na podaniu przy pomocy cienkiej igły śródskórnie preparatu, co powoduje wypełnienie i wygładzenie tkanki skórnej. Jak długo działa kwas hialuronowy? Z upływem czasu jest on wchłaniany w naturalny sposób przez organizm - u większości efekt zabiegu utrzymuje się do ok. 12 miesięcy. Po zabiegu przez 2-3 dni skóra w miejscu nakłuć może być lekko zaczerwieniona.

Dostępnych jest wiele różnych preparatów kwasu hialuronowego. Dobór właściwego preparatu odbywa się indywidualnie i decyduje o tym lekarz dermatolog. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych preparatów:

Restylane to pełna linia produktów, umożliwiających kompleksowe podejście do korekty twarzy. Produkty Restylane proponują rozwiązania dedykowane wszystkim warstwom skóry, służące do korekcji bruzd, zmarszczek i fałdów oraz poprawy konturów i objętości twarzy oraz ust.

Juvéderm Ultra to nowa generacja wypełniaczy zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem substancji znieczulającej, które w szybki i bezbolesny sposób przywrócą naturalne piękno tych okolic twarzy, które są najbardziej narażona na powstanie fałdów i zmarszczek statycznych.

Surgiderm to gama produktów stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia syntetycznego do wypełniania zmarszczek. Wyróżnia je nowa technologia polegająca na bardziej efektywnym procesie stabilizacji, gdzie wszystkie połączenia są efektywne i tworzą razem strukturę trójwymiarową. Dzięki temu preparaty Surgiderm są wyjątkowo trwałe, bardzo wydajne i łatwe w iniekcji.

Zapraszamy do jednego z naszym gabinetów medycyny estetycznej w Krakowie, gdzie wykwalifikowany lekarz dermatolog przywróci twarzy łagodne kontury, wypełni zmarszczki lub przeprowadzi zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.