fbpx

Leczenie nadpotliwości

 

leczenie nadpotliwościLeczenie nadpotliwości CM NOWOMED Kraków Ruczaj

Pocenie się jest jest fizjologicznym następstwem regulowania temperatury ciała oraz wydalania zbędnych produktów przemiany materii przez organizm. Jednak są osoby wydzielające pot w ilości znacznie większej, niż jest to potrzebne do prawidłowego kontrolowania temperatury ciała – określamy to jako nadpotliwość.

Najczęściej nadmierna potliwość dotyczy wybranych rejonów ciała przede wszystkim stóp, dłoni, pach, rzadziej nadpotliwość obejmuje również twarz. Zdarzają się także przypadki nadmiernego pocenia się całego ciała - zazwyczaj jest to następstwo współistniejących chorób (infekcja, cukrzyca, nadczynność tarczycy). Jeżeli chcemy pozbyć się tej przykrej dolegliwości, niezbędna jest konsultacja dermatologa który ustali sposób leczenia nadpotliowści.

Metody leczenia nadpotliwości

Bardzo popularnym i często praktykowanym przez dermatologów Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj zabiegiem jest leczenie nadpotliwości toksyną botulinową. Botulina podana do skóry w bardzo niewielkiej dawce, blokuje działanie nerwów stymulujących działanie gruczołów wydzielania zewnętrznego. To hamuje wydzielanie przez nie potu. Dla większości osób leczenie nadpotliwości botuliną jest zabiegiem bezbolesnym, u pacjentów bardziej wrażliwych na ból stosuje się miejscowe znieczulenie. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botuliny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Po upływie tego okresu zabieg powinno się powtórzyć – jednak nawet jednorazowe poddanie się zabiegowi przynosi efekt ze względu na „unormowanie się" aktywności gruczołów potowych podczas ich okresu zablokowania.

Zapraszamy do naszych kompleksowo wyposażonych gabinetów, gwarantujemy skuteczne leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem najnowszych metod.

UWAGA: decyzję odnośnie metody leczenia nadpotliwości podejmuje dermatolog Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj.

 

Zobacz jak do nas dojechać i  sprawdź cennik.