fbpx

Mezoterapia

 

mezoterapia Kraków

Mezoterapia Kraków - Centrum Medyczne NowoMed

Na czym polega mezoterapia? Lekarz dermatolog wprowadza w głąb tkanki skórnej mieszankę odżywczą zawierającą m. in.: witaminy, krzem, enzymy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, wyciągi tkankowe. Czy mezoterapia jest skuteczna? Zdecydowanie tak. Dzięki temu zabiegowi poprawiony zostaje metabolizm komórek skóry, następuje stymulacja fibroblastów, co wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, poprawia się mikrokrążenie i odżywienie tkanki oraz następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Mezoterapia jest bezpiecznym i niechirurgicznym zabiegiem o dobroczynnym działaniu. Wskazania do mezoterapii to zazwyczaj zwiotczenie skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa, zapobieganie wypadaniu włosów (łysienie), cellulit, rozstępy.

Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapię igłową 
  • mezoterapię bezigłową.

Mezolift - odmiana mezoterapii stosowana na twarz

Mezolift to zabieg mezoterapii polegający na podaniu śródskórnie niestabilizowanego kwasu hialuronowego, który daje natychmiastowy efekt nawilżenia, poprawy elastyczności i wygładzenia zmarszczek skóry. Zabiegi z kwasem hialuronowym, który znajduje się w preparacie wiążąc wodę, odpowiadają za nawilżenie i odpowiednie napięcie skóry, która w wyniku procesu starzenia traci swą elastyczność. Większe nawilżenie skóry poprawia jej naturalny metabolizm, zwiększa proliferację fibroblastów i w konsekwencji produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność tkanki. Preparat podaje się bardzo cienką igłą stąd odczuwalność zabiegu jest niewielka - u osób bardzo wrażliwych stosujemy znieczulenie miejscowe.

Mezopen - rewolucyjna metoda mezoterapii igłowej

Podczas mezoterapii wykorzystuje się system pulsujących igieł. W trakcie zabiegu aplikowana jest na skórę ampułka zawierająca substancje aktywne, które dzięki ruchom pulsacyjnym docierają w głąb skóry.
Ponadto igły powodują mikrourazy przez co pobudzane zostają zdolności naprawcze skóry, przez co zwiększa się ilość kolagenu i elastyny.
Wiele osób zastanawia się czy mezoterapia igłowa boli? Otóż nie. Zabieg wykonany przy pomocy mezopena jest zdecydowanie przyjemniejszy dla pacjenta, w porównaniu do tradycyjnych metod wykorzystywanych do zabiegów mezoterapii.

Mezoterapia - mechanizm działania:

  • stymulacja elastyny i kolagenu
  • pobudzanie fibroblastów
  • zwiększenie gęstości i elastyczności skóry

Mezoterapia - wskazania do zabiegu:

  • anti-aging
  • leczenie blizn
  • leczenie blizn potrądzikowych
  • przebarwienia skóry

 

Sprawdź jakie są ceny zabiegów mezoterapii w CM Nowomed...

Zobacz jak dojechać do naszego Centrum...