fbpx

Nici hialuronowe PDO

niciNici hialuronowe PDO - nici liftingujące PDO. PDO to skrót pochodzący od polidioksanonu, który jest włóknem syntetycznym wchłanianym przez skórę wykorzystywanym także w medycynie estetycznej. Dotychczas włókno stosowano między innymi w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii.
W oparciu o badania kliniczne ustalono, iż nici hialuronowe pobudzają w tkankach produkowanie kolagenu, elastyny. Stwierdzono również odbudowę naturalnego kwasu hialuronowego, w efekcie czego skóra zaopatrzona w nici jest elastyczna, nawilżona oraz jędrna.
Nić mieści się na igle, za pomocą której jest wprowadzana w głąb skóry. Zabieg można wykonywać na skórze dekoltu, szyi, twarzy, nóg, pośladków, brzucha.
Nici liftingujące z haczykami stosuje się u pacjentów w przedziale wiekowym 30-65 lat.

Nici hialuronowe - efekty

Nici PDO wprowadzane są w miejsca naturalnych linii napięcia skóry, co daje efekt podobny do liftingu chirurgicznego. Po zaaplikowaniu nici uzyskujemy rezultat adekwatny do podania toksyny botulinowej, ponieważ nici wpływają na osłabienie czynności mięśni mimicznych.

Efekt zabiegu widoczny jest tuż po prowadzeniu nici liftingujących, jeżeli chodzi o wygląd skóry. Po 10-14 dniach dochodzi do uruchomienia procesu regeneracji kolagenu i elastyny. Produkcja wyżej wymienionych białek trwa przez cały okres utrzymywania się PDO w skórze, czyli ok. 240 dni. Natomiast efekt estetyczny nici liftingujących trwa do 24 miesięcy.