fbpx

Choroby wewnętrzne

Specjalista chorób wewnętrznych

Konsultacje prywatne w CM Nowomed w Krakowie

dr n. med. Mamert Milewski

  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Alergolog
dr n.med. MAMERT MILEWSKI
Specjalista chorób wewnętrznych, ceniony lekarz alergolog. Absolwent Akademii Medycznej im. Kopernika w Krakowie. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ, gdzie jest adiunktem w Klinice Alergii i Immunologii.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych sympozjach alergologicznych i pulmonologicznych. W swojej pracy szczególnie interesuje się astmą oskrzelową oraz chorobami immunologicznymi ze szczególnym uwzględnieniem tocznia układowego. Należy do Towarzystwa Lekarskiego ERS (European Respiratory Society), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz European Academy of Allergy and Clinical Immunology.

dr n. med. Wojciech Sydor

  • Specjalista Chorób Wewnętrznych
  • Specjalista Angiolog

dr n.med. WOJCIECH SYDOR
Specjalista chorób wewnętrznych i angiologii, specjalizuje się w immunologii klinicznej. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Od 1998 roku zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ. Jest starszym asystentem w Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii oraz Angiologii i Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, wykładowcą Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum UJ oraz Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie. Kierownik naukowy kursu specjalizacyjnego \\\"Zaburzenia krzepnięcia w teorii i praktyce angiologicznej\\\".
Jest autorem i współautorem wielu publikacji i doniesień naukowych oraz rozdziału w książce \\\"Autoimmune Disorders - Current Concepts and Advances from Bedside to Mechanistic Insights\\\", 2011. Ten uznany lekarz angiolog w swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz alergicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej, zapaleniami naczyń, diagnostyką trombofili i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych. Należy do Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultacje prywatne.