fbpx

Usuwanie znamion

Badanie i usuwanie znamion Kraków – laser frakcyjny – CM NOWOMED Kraków Ruczaj

usuwanie znamion

Kilka lat temu pojawiła się nowa technologia terapii laserowej służąca odmładzaniu, regeneracji skóry czy usuwaniu znamion, której główną koncepcją jest ablacyjna fototermoliza frakcyjna - urządzeniem służącym do wykonywania tego typu zabiegów jest laser frakcyjny CO2 (typu Fraxel) z którego korzystają dermatolodzy CM NOWOMED.
Metoda ta polega na naświetlaniu skóry wiązką promieni lasera frakcyjnego, którego energia jest absorbowana przez zawartą w tkance wodę. Fragmenty tkanki (ale nie całość - stąd nazwa frakcyjny) zostają poddane termolizie (rozpadowi pod wpływem odparowania obecnej w żywych komórkach wody), podczas gdy pozostała nienaruszona część tkanki skórnej otaczająca „wysepki” zniszczonych komórek odpowiedzialna jest za odbudowę i regenerację całości. Rezultatem zabiegu jest usunięcie części zewnętrznej warstwy skóry (co umożliwia m.in. laserowe usuwanie znamion czy rozstępów) i pobudzenie jej do procesu gojenia, który silnie stymuluje wytwarzanie elastyny i kolagenu zwiększając sprężystość i jędrność nowej tkanki - wygładzeniu ulegają zmarszczki i blizny, usunięciu ulegają przebarwienia i nierówności skóry, zwiększa się jej napięcie i pojawia się efekt odmłodzenia.

usuwanie blizn rozstępów

Usuwanie znamion: Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego CO2 (typu Fraxel):

- laserowe usuwanie zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu, brzucha (zabieg odmładzania zwiotczałej skóry)
- laserowe usuwanie blizn (zanikowych po trądziku, po ospie, pooperacyjnych i pourazowych)
- laserowe usuwanie rozstępów
- laserowe usuwanie przebarwień, plam starczych i nierównego kolorytu skóry
- laserowe usuwanie uszkodzeń posłonecznych lub po zabiegach w solarium
- laserowe usuwanie rozszerzonych porów skórnych

W trakcie konsultacji (m.in. badanie dermatoskopowe znamion) dermatolog dobiera właściwe parametry lasera frakcyjnego, które zależne są od rodzaju schorzenia skóry oraz jego umiejscowienia. Właściwie postawiona diagnoza przy usuwaniu znamion (rozstępów, przebarwień, blizn) odpowiada za większą częśc sukcesu przy tego typu zabiegach - o czym decyduje doświadczenie lekarzy CM NOWOMED. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort w postaci wzmożonego ciepła lub delikatnych ukłuć, dlatego osobom wrażliwym na ból proponowane jest znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk – przypomina to reakcję skóry do tej po intensywnym opalaniu, może pojawić się też czasowe zbrązowienie oraz złuszczanie naskórka. Skóra wraca do „normy” ok 3-7 dni po zabiegu, przez okres ok. 4 tyg. po zabiegu należy stosować filtry UV z SPF>30.

Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania znamion (laserem typu Fraxel) są:

- ciążą i karmienie piersią
- łuszczyca, bielactwo, bliznowce
- świeża opalenizna
- cukrzyca
- aktywna infekcja skóry, opryszczka
- atopowe zapalenie skóry

UWAGA:

Nie każdy rodzaj znamion można usunąć laserem Fraxel. Decyzję o sposobie usunięcia znamion podjmuje specjalista dermatolog Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj.

Sprawdź ceny zabiegów laserowego usuwania znamion...

Zobacz jak do nas dojechać...