Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Usuwanie pieprzyków, kurzajek

Usuwanie pieprzyków Kraków: Centrum Medyczne NOWOMED

Wymrażanie zmian skórnych

Kriochirurgia dermatologiczna jest metodą usuwania chorej tkanki bez naruszania ciągłości skóry – unika się dzięki temu niedogodności związanych z tradycyjną operacją chirurgiczną jak np. krwawienie czy ryzyko zakażeń. Kriochirurgia polega na miejscowym, precyzyjnym zamrożeniu chorej tkanki za pomocą specjalistycznych urządzeń działających zazwyczaj na skroplony gaz (najczęściej podtlenek azotu tj. N2O). Zamrożenie chorobowo zmienionej tkanki (m.in.: pieprzyków, kurzajek, brodawek, odcisków, włókniaków, tłuszczaków, torbieli, kaszaków, prosaków) powoduje jej trwałe zniszczenie i zastąpienie przez otaczające zdrowe komórki skóry (proces gojenia trwa ok 10-14 dni). Zaletą zabiegów kriochirurgicznych jest fakt że po zagojeniu powstają mało widoczne tzw. blizny kosmetyczne – co ma zasadnicze znaczenie szczególnie w przypadku zabiegów na twarzy. Zabieg można przeprowadzać u osób w każdym wieku zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas jego trwania pacjent może doświadczyć uczucia pieczenia lub szczypania. W Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj zabieg jest wykonywany - podobnie jak poprzedzająca go konsultacja w ramach której przeprowadzane jest badanie dermatoskopowe – tylko przez doświadczonego lekarza dermatologa z wykorzystaniem aplikatora na podtlenek azotu Cryo-S.

Wskazania do zastosowania kriochirurgii w dermatologii:
- usuwanie brodawek zwykłych (kurzajek, pieprzyków), brodawek stóp, brodawek płaskich
- usuwanie pieprzyków, kurzajek, tłuszczaków, prosaków
- usuwanie odcisków (modzeli, nagniotków)
- usuwanie kaszaków (cyst, torbieli łojowych)
- usuwanie naczyniaków
- usuwanie trądziku pospolitego i różowatego
- usuwanie brodawek łojotokowych
- usuwanie plam soczewicowatych
- usuwanie zrogowaceń
- usuwanie włókniaków
- usuwanie bliznowców i przerosłych blizn
- usuwanie łagodnych zmian nowotworowych skóry i stany przedrakowych ( np. leukoplakia, róg skórny)
- usuwanie innych schorzeń dermatologicznych

Usuwanie pieprzyków i kurzajek: elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja jest metodą elektrochirurgii wykorzystującą właściwości prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Jest stosowana także do redukcji nadmiernego owłosienia i zamykania naczyń krwionośnych w przypadku kiedy inne metody - jak np. zabiegi laserem - okazują się mało skuteczne. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie usunąc m.in.: pieprzyki, kurzajki, brodawki, odciski, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki, torbiele, prosaki. Usuwanie wymienionych narośli skórnych poprzedza dermatoskopia podczas której lekarz diagnozuje rodzaj zmiany. Zabieg elektrokoagulacji w Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj wykonuje doświadczony sepacjalista dermatolog przy pomocy elektrod o różnych kształtach - emitowany przez nie prąd powoduje koagulację (ścinanie się - denaturację) białek w przeznaczonych do usunięcia tkankach. Czas trwania zabiegu podobnie jak odczuwalny dyskomfort w jego trakcie, jest zależny od wielkości zmian chorobowych, przy większych i głębszych zmianach stosuje się znieczulenie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk czy zasinienie – proces gojenia się może trwac kilka dni.

Przeznaczenie zabiegu:
- usuwanie pieprzyków, kurzajek, brodawek, odcisków, włókniaków, tłuszczaków, torbieli, kaszaków, prosaków
- usuwanie nadmiernego owłosienia
- zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych

Laserowe usuwanie brodawek: Laser frakcyjny CO2 (typu Fraxel)

Metoda ta polega na naświetlaniu wiązką promieni lasera frakcyjnego skóry, którego energia jest absorbowana przez zawartą w tkance wodę. Fragmenty tkanki (ale nie całość - stąd nazwa frakcyjny) zostają poddane termolizie (rozpadowi pod wpływem odparowania obecnej w żywych komórkach wody), podczas gdy pozostała nienaruszona część tkanki skórnej otaczająca „wysepki” zniszczonych komórek odpowiedzialna jest za odbudowę i regenerację całości. Rezultatem zabiegu jest usunięcie części zewnętrznej warstwy skóry i pobudzenie jej do procesu gojenia, który silnie stymuluje wytwarzanie elastyny i kolagenu zwiększając sprężystość i jędrność nowej tkanki - wygładzeniu ulegają zmarszczki i blizny, usunięciu ulegają przebarwienia i nierówności skóry, zwiększa się jej napięcie i pojawia się efekt odmłodzenia.

Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego CO2 (typu Fraxel):
- zwiotczenie skóry oraz zmarszczki twarzy, szyi, dekoltu, brzucha (zabieg odmładzania skóry)
- blizny zanikowe po trądziku, po ospie, pooperacyjne i pourazowe
- rozstępy
- przebarwienia, plamy starcze i nierówny koloryt skóry
- uszkodzenia posłoneczne lub po zabiegach w solarium
- rozszerzone pory skórne

Przeprowadzona w trakcie konsultacji dermatoskopia umożliwia lekarzowi dobranie właściwych parametrów lasera frakcyjnego które zależne są od rodzaju schorzenia skóry oraz jego umiejscowienia. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort w postaci wzmożonego ciepła lub delikatnych ukłuć, dlatego osobom wrażliwym na ból proponowane jest znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i obrzęk – przypomina to reakcję skóry do tej po intensywnym opalaniu, może pojawić się też czasowe zbrązowienie oraz złuszczanie naskórka. Skóra wraca do „normy” ok 3-7 dni po zabiegu, przez okres ok. 4 tyg. po zabiegu należy stosować filtry UV z SPF>30.

Przeciwwskazaniami do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 są:
- ciążą i karmienie piersią
- łuszczyca, bielactwo, bliznowce
- świeża opalenizna
- cukrzyca
- aktywna infekcja skóry, opryszczka
- atopowe zapalenie skóry

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków, kurzajek, brodawek i innych zmian - dermatochirurgia

W Centrum Medycznym NOWOMED Kraków Ruczaj każdy zabieg chirurgicznego usunięcia znamion na skórze poprzedzony jest konsultacją lekarza dermatologa (dermatoskopia). Bezwzględnym wskazaniem do leczenia chirurgicznego jest podejrzenie zezłośliwienia znamienia. Sam zabieg przeprowadzany jest w naszym gabinecie przez doświadczonego chirurga, który przed zabiegiem dokładnie omawia z pacjentem jego przebieg jak i zalecenia po zabiegu np.: konieczność zmian opatrunku, zdjęcie szwów czy wizyt kontrolnych. Stosowane jest przeważnie znieczulenie miejscowe. Usunięty materiał jest poddawany badaniu histopatologicznemu. Na wynik tego badania oczekujemy ok. 14 dni. Przez kilka dni po zabiegu zalecamy pacjentom unikania naciągania skóry w miejscu ingerencji, gwałtownych ruchów i moczenia opatrunku. Blizna bezpośrednio po zabiegu dermatochirurgicznym będzie widoczna, ale po pewnym czasie zblednie i zmniejszy się. Ważne jest aby przez okres 6 miesięcy po zabiegu nie eksponować jej na promienie słoneczne. Chirurgicznie usuwamy m.in.:pieprzyki, kurzajki, brodawki, odciski, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki, torbiele, prosaki.

Usuwanie znamion barwnikowych

Przed podjęciem leczenia znamion i zaburzeń barwnikowych konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa. Jeśli w obrębie znamienia barwnikowego pojawi się jakaś niepokojąca zmiana, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Odkładanie wizyty może tylko pogorszyć sytuację. Przy usuwaniu znamion barwnikowych należy zachować dużą ostrożność. Właściwa ocena zmian jest niezwykle trudna - wielką rolę odgrywa tu doświadczenie i wiedza lekarza. Większość znamion usuwana jest jedynie w celach kosmetycznych. Natomiast w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do odmiany znamienia najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest zabieg chirurgiczny i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany.

Każdą zmianę, która wzbudza nasze wątpliwości powinien sprawdzić lekarz dermatolog podczas badania dermatoskopowego.
Co powinno zwrócić naszą uwagę?

- pojawienie się znamienia powiększającego się o cechach wyraźnie go odróżniających od pozostałych zmian
- asymetryczny i nieregularny kształt
- nierównomierne rozłożenie barwnika, zmiany koloru
- wielkość powyżej 0,5 cm
- niewielkie nacieczenie podstawy, obwódka zapalna
- swędzące znamię
- pojawiające się krwawienie bez uprzedniego urazu

UWAGA: decyzję odnośnie metody usuwania brodawek podejmuje wyłącznie specjalista dermatolog Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, masz pytania dotyczące zabiegu - skorzystaj z poniższego formularza lub przejdź na stronę rezerwacji on-line.


Spodobał ci się ten wpis? Udostępnij naszą stronę na swojej tablicy,

z góry dziękujemy :)


Kontakt

Rezerwacja on-line

Cennik

Zabiegi laserowe w NOWOMED

Zobacz również:

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna w NOWOMED

Wypełnianie zmarszczek

Poznaj nasz zespół: