Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Testy alergiczne dla dorosłych – to warto wiedzieć

Alergia to przewlekła i uciążliwa choroba autoimmunologiczna, która dotyka coraz więcej osób. Nieżyt nosa, kaszel, świąd, astma, czy wysypka to tylko niektóre z jej nieprzyjemnych objawów. Aby móc skutecznie walczyć z tą przypadłością, konieczna jest wizyta w poradni alergologicznej oraz przeprowadzenie testów na alergie.

Na czym polegają testy alergiczne?

Badanie alergii niejednokrotnie wymaga dużej cierpliwości ze strony pacjenta – nie zawsze można odkryć właściwy alergen od razu. Powszechną metodą wykrywania alergii są testy alergiczne skórne – wśród których wyróżniamy testy punktowe, śródskórne i płatkowe, które pozwalają na wykrycie przyczyny alergii poprzez kontakt ekstraktu alergenu z naskórkiem. Pacjent może również zostać poddany testowi alergicznemu z krwi, który polega na inkubowaniu osocza alergika z ekstraktami alergenowymi znajdującymi się na specjalnych paskach.

Czy testy alergiczne bolą?

Testy na alergie w żadnym wypadku nie można nazwać bolesnymi, choć nakłucie skóry nie jest na pewno przyjemne zwłaszcza dla osób, które panicznie boją się pobierania krwi. Ból, jaki wywołuje test alergiczny można porównać do ukąszenia przez komara lub zadrapania.

Czy przed testami alergicznymi trzeba być na czczo?

Wiele osób, które wybierają się do alergologa zastanawia się, czy nie mogą nic spożywać przed wizytą – otóż nie jest to wymagane. Natomiast istotne jest, aby przynajmniej na tydzień lub dwa tygodnie przed przeprowadzeniem testu odstawić leki antyalergiczne, jeśli takie przyjmujemy, dzięki temu wynik testu będzie miarodajny.

Czy testy alergiczne są wiarygodne?

Część osób, które planują diagnozowanie i leczenie alergii ma wątpliwości, czy testy alergiczne są wiarygodne i skuteczne? Oczywiście wyniki testów alergicznych nie zawsze dają odpowiedź na co pacjent jest uczulony, jednak znacznie ułatwiają wykrycie alergenu. Ogromną rolę w poprawnej diagnostyce choroby odgrywa szczegółowy wywiad lekarza z pacjentem. Warto dodać, że skórne testy alergiczne, a dokładniej punktowe są najstarszą i najskuteczniejszą metodą wykrywania alergii – ich skuteczność jest wyższa niż w przypadku testów z krwi.

Alergia potrafi w skuteczny sposób uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, warto oddać się w ręce specjalisty i skorzystać z pomocy lekarza alergologa, aby pozbyć się lub zminimalizować objawy tej przewlekłej choroby.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: