Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Radiolodzy

Ultrasonografia, zwana powszechnie badaniem USG obrazuje wnętrze naszego ciała, umożliwiając tym samym trafną diagnozę wielu chorób. Dzięki tej technice, lekarz może zobaczyć, czy kształt i rozmiar danych narządów pacjenta są prawidłowe, czy nie doszło do patologicznych zmian. Jak przygotować się do badania USG i czy jest ono całkowicie bezpieczne? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Czy USG jest szkodliwe?

Czy badanie USG jest bezpieczne? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów. Podkreślmy więc, że badanie USG brzucha, tarczycy, nerek, czy jakichkolwiek innych narządów wewnętrznych jest w 100% bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne (zwykle trwa zaledwie kilka, kilkanaście minut). USG nie wywołuje żadnych niepożądanych działań. W naszym gabinetach w Krakowie używamy nowoczesnych aparatów ultrasonograficznych, które obsługiwane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Czy na USG trzeba być na czczo?

Pacjenci, którzy będą mieli badanie USG jamy brzusznej powinny powstrzymać się od spożywania posiłków na kilka godzin przed wizytą w gabinecie lekarskim. Może się zdarzyć, że zostaniemy poproszeni o nie przyjmowanie pokarmów nawet na 12 godzin przed badaniem.

Z kolei w przypadku USG nerek, pacjent może zostać poproszony (około 60 minut przed badaniem) o wypicie kilku szklanek wody, aby pęcherz moczowy był bardziej widoczny. Z ogólnych wskazówek, warto również wprowadzić na 2-3 dni przed USG niskotłuszczową, lekkostrawną dietę.

Warto kontrolnie, raz na jakiś czas (co 3-4 lata) wykonywać badania USG, szczególnie jamy brzusznej. Takie profilaktyczne działania pozwolą nam cieszyć się zdrowiem i szybko wykrywać ewentualne nieprawidłowości w naszym organizmie.

Lek. Artur Wiatrek
Lek. Artur Wiatrek

Radiolog

Lek. Artur Wiatrek

"Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Wydział Lekarski. Obecnie jako lekarz rezydent specjalizuje się w dziedzinie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej ..."

Artur Wiatrek

Lek. Artur Wiatrek 

Lekarz rezydent specjalizujący się w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Wydział Lekarski. Obecnie jako lekarz rezydent specjalizuje się w dziedzinie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego NSSU w Krakowie. 

Specjalizuje się w badaniach diagnostycznych USG w zakresie: jamy brzusznej (wątroba, śledziona, nerki), miednicy (układ moczowy, gruczoł krokowy), przepukliny, szyi, tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek, tkanek miękkich, piersi, tętnic szyjnych, dopplera u dorosłych i dzieci powyżej 8 lat. 

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w wielu kursach teoretycznych i praktycznych oraz konferencjach dotyczących wykonywania i opisywania badań ultrasonograficznych. 


Lek. Marta Pawlak
Lek. Marta Pawlak

Specjalista Radiolog

Lek. Marta Pawlak

" Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2018-2020 młodszy asystent w Narodowym Instytucie Onkologii..."

Lek. Marta Pawlak

Lek. Marta Pawlak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2018-2020 młodszy asystent w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Krakowie. Ukończyła specjalizację w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Posiada duże doświadczenie w badaniach ultrasonograficznych piersi, węzłów chłonnych, jamy brzusznej, tarczycy, układu chłonnego, tkanek miękkich. Wykonuje biopsje celowane pod kontrolą ultrasonografii: biopsje cienkoigłowe (BAC) piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, biopsje gruboigłowe (BGI) piersi, tkanek miękkich i gruboigłowe biopsje wspomagane próżnią (BGPWP).
Opisuje badania mammograficzne, mammografii spektralnej oraz tomosyntezy.

Należy do Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, European Society of Breast Imaging oraz European Society of Radiology.

Zainteresowania naukowe: diagnostyka chorób sutka, biopsje pod kontrolą ultrasonografii.


Lek. Marta Pawlak
Lek. Konrad Kamiński

Radiolog

Lek. Konrad Kamiński

" Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.."

Lek. Konrad Kamiński

Lek. Konrad Kamiński

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Zatrudniony w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.


Opinie o nas

Dziękujemy za zaufanie!

 • Polecam korzystanie z uslug tej placowki. Obsluga jest mila, przyjazna i pomocna. Leczylem sie u pana doktora Milewskiego - specjaliste alergologa. Jestem pod wrazeniem jego wiedzy i doswiadczenia...
 • Polecam ! Zabieg depilacji wykonany dokładnie, profesjonalna i miła obsługa. Fachowa i kompetentna obsługująca Pani Kamila ;)
  Małgorzata
 • Pan Artur Wiatrek rzetelnie i wyczerpująco przeprowadził badanie oraz udzielił wszelkich odpowiedzi. Będę polecać tego specjalistę.
 • Kilka lat temu korzystałem z usług Nowomed, konkretnie dermatologia Pani doktor Włoch. Byłem zadowolony w 100%, w dniu dzisiejszym idę na wizytę do Pani doktor, nawet przez minutę nie pomyślałem, że mógłbym skorzystać z usług innej placówki.
 • Dr. Milewskiemu zawdzięczam bezproblemowe życie z silną astmą / alergią: dzięki doskonałemu dobraniu leków, choroba jest bardzo mało dokuczliwa. To co dodatkowo cenię, to szczegółowe wyjaśnienia Doktora dotyczące działania leków i generalnie całego leczenia. Polecam!
 • Pani dr Kopycińska potraktowała moją zmianę na dłoni bardzo profesjonalnie i podjęła bardzo szybką decyzję o usunięciu chirurgicznym. Również nalęży pochwalić Panią na recepcji. Serdecznie dziękuję.
 • Miała atmosfera Pan doktor Dariusz Staszek odpowiedział na wszystkie moje pytania. Polecam
 • Znam Nowomed od dawna. Chodzę regularnie z dziećmi do alergologa. Dzięki Panu Doktorowi mój syn przestał mieć problemy z alergią, z którą wcześniej nie mogliśmy sobie poradzić...
 • Byliśmy tutaj u wyśmienitej Pani neurolog. Wspaniale zaopiekowała się naszym synem. Dzięki Pani doktor syn wyszedł na prostą. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Miła obsługa i ładny wystrój. Polecam
 • Pierwszy dermatolog z wielu sprawdzonych, który NIE MIAŁ na celu zareklamowania nowych produktów do pielęgnacji z apteki a pomoc. Ogromny profesjonalizm, nowoczesne i indywidualne podejście do pacjenta. Ogromna nadzieja związana z tym miejscem i lekarzem.