Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Czym zajmuje się dermatolog?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że skóra to największy narząd ludzkiego organizmu. Trądzik, łuszczyca, bielactwo, czy grzybica to tylko niektóre z chorób skórnych, które są problemem pacjentów odwiedzających gabinet dermatologiczny. Na czym dokładnie polega praca lekarza dermatologa i w jakich przypadkach warto złożyć mu wizytę.

Co to jest dermatologia?

Dermatologa to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny, która bardzo dynamicznie rozwija się w ostatnich latach (zwłaszcza dermatologia estetyczna). Jej głównym przedmiotem zainteresowań jest przede wszystkim skóra człowieka. Sam termin dermatologia pochodzi z języka greckiego, gdzie derma znaczy skóra.

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, a także włosów i paznokci - zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Musi on posiadać także wiedzę z dziedziny alergologii oraz chorób zakaźnych. Najpopularniejsze dermatozy (czyli choroby skóry) to trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie, nadpotliwość, brodawki, alergie skórne, grzybice stóp i paznokci, nowotwory, AZS (atopowe zapalenie skóry), oraz zaburzenia barwnikowe.

Warto podkreślić, że dermatolog nie tylko leczy schorzenia skóry, ale również wykonuje zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, których głównym celem jest poprawa wyglądu skóry pacjenta (np. depilacja laserowa, powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym).

Kiedy warto wybrać się do dermatologa?

Wskazaniem do wizyty u dermatologa są z pewnością niepokojące zmiany w znamionach skórnych (lub pojawienie się nowych), a także nadmierna potliwość, uporczywy świąd, wykwity skóry, owrzodzenia, łuszczenie się skóry, czy liczne wypryski. Jeśli podejrzewamy u siebie wystąpienie grzybicy lub wszawicy również powinniśmy zgłosić się do tego lekarza specjalisty. Dobry dermatolog dobierze skuteczne metody leczenia, które pomogą przywrócić nam zdrowie i dobrą kondycję skóry. W gabinecie dermatologicznym mile widziani są również pacjenci, którzy chcą pozbyć się blizn potrądzikowych, szpecących kurzajek, pieprzyków lub rozstępów, a także osoby zainteresowane redukcją zmarszczek, rozstępów lub cellulitu.

Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?

W trakcie wizyty lekarz będzie chciał dokładnie obejrzeć naszą skórę – warto więc zadbać o odpowiednią higienę oraz nie nakładać kremów, balsamów ani kolorowych kosmetyków, dzięki czemu dermatolog będzie mógł bez przeszkód ocenić stan skóry. Warto również przypomnieć sobie o wcześniej przebytych chorobach/zabiegach i poinformować specjalistę o ewentualnie przyjmowanych lekach.

Ile kosztuje wizyta u dermatologa?

Cena prywatnej wizyty u dermatologa waha się od 80 do 200 złotych (w zależności od regionu kraju oraz renomy miejsca). Konkretne zabiegi są zwykle płatne osobno (panuje tu duża rozpiętość cenowa w zależności od rodzaju zabiegu, jego częstotliwości i inwazyjności).

Zapraszamy serdecznie odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, gdzie pracują doświadczeni dermatolodzy z wieloletnim doświadczeniem i życzliwym podejściem do każdego pacjenta.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: