Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Czym zajmuje się laryngolog i kiedy należy się do niego zgłosić?

Choroby uszu, nosa, gardła i krtani często sprawiają dokuczliwy ból i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Osoby borykające się z tego typu problemami zdrowotnymi zwykle szukają ratunku u laryngologa. Jakie są najpopularniejsze zabiegi laryngologiczne? W jaki sposób przygotować się do wizyty u tego lekarza specjalisty?

 Czym zajmuje się laryngolog?

W medycynie istnieje podział na laryngologię dziecięcą oraz laryngologię dla dorosłych. Laryngolog (otolaryngolog) zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń związanych z narządami głowy oraz szyi: krtani, gardła, przełyku, tchawicy, zatok, uszu, a także nosa. Obszarami jego zainteresowań są często: chrapanie, zaburzenia słuchu, węchu, równowagi oraz smaku. Lekarz ten bada i diagnozuje również procesy chorobowe toczące się w tchawicy i oskrzelach. W zależności od danej przypadłości może on zalecić pacjentowi leczenie farmakologiczne lub zabiegowe. Wiele osób zastanawia się, jakie są najczęściej wykonywane zabiegi laryngologiczne?

Laryngolog - Kraków

Poznaj specjalistów Centrum Medycznego Nowomed!

Najpopularniejsze zabiegi laryngologiczne

Jednym z najczęstszych zabiegów, jaki wykonują laryngolodzy jest podcinanie wędzidełka. Pacjenci odwiedzający gabinet laryngologiczny bardzo często są poddawani płukaniu zatok, płukaniu uszu (w celu pozbycia się nadmiaru woskowiny), a także usuwaniu tkwiącego w nosie lub uchu ciała obcego.

Z jakimi objawami należy zwrócić się do laryngologa?

Jakie objawy powinny skłonić nas do odwiedzin tego specjalisty? Wizyta u laryngologa jest z pewnością wskazana jeśli cierpimy na nawracające anginy, długotrwałą chrypkę, stany zapalne zatok, mamy częste krwotoki z nosa, przewlekły katar, problemy ze słuchem (w tym także tzw. szumy uszne), zaburzenia równowagi, połykania lub problemy z migdałkami.

Jak przygotować się do wizyty u laryngologa?

Odwiedzając gabinet laryngologiczny musimy pamiętać o zabraniu dotychczasowej dokumentacji medycznej (m.in. zabrać ze sobą aktualne badania laboratoryjne i obrazowe takie jak RTG, USG wykonane do 6 miesięcy wstecz).

Na podstawowe badanie laryngologiczne składa się wstępny wywiad z pacjentem, badanie zewnętrzne ucha oraz badanie wewnętrzne przewodu słuchowego, badanie jamy nosowej, jamy ustnej, gardła, krtani oraz węzłów chłonnych. Przed wizytą warto więc dobrze wyczyścić uszy, aby zalegająca woskowina nie przeszkadzała lekarzowi w przeprowadzaniu standardowej procedury badania.

Ile kosztuje konsultacja laryngologiczna?

Prywatna wizyta u laryngologa to w zależności od miasta, typu wykonywanego badania i doświadczenia danego specjalisty koszt od 80 do 200 złotych. Przykładowo w Krakowie średnia cena za konsultację laryngologiczną wynosi około 120-140 złotych.

Cierpisz na choroby uszu, gardła lub krtani? Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego krakowskiego Centrum Medycznego NOWOMED na Ruczaju. Zatrudniamy najlepszych laryngologów z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy wykonują swoją pracę z pasją i 100% zaangażowaniem.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: