Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – pytania i odpowiedzi

Kwas hialuronowy jest niezwykle ceniony przez dermatologów estetycznych, w sposób naturalny występuje w naszym organizmie, dzięki czemu jest bezpieczny, a ponadto daje szybkie i zadowalające rezultaty.

Klientki naszych krakowskich gabinetów bardzo często decydują się właśnie na zabiegi z kwasem hialuronowym. Poniżej zamieszczamy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące tej substancji wraz z odpowiedziami naszych specjalistów.

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Wiele pacjentek przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zastanawia się, jak długo utrzymuje się efekt zastosowania tej cennej substancji? Kwas hialuronowy stopniowo zostaje wchłaniany przez organizm.

Trwałość efektów jest uzależniona od rodzaju danego preparatu, wieku pacjentki, prowadzonego trybu życia, a także od mimiki. Okolica, która została poddana zabiegowi również wpływa na długość działania. Kwasy hialuronowe mogą działać od 3 do nawet 24 miesięcy, zwykle efekt utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.

Powiększanie ust - Kraków

Sprawdź naszą ofertę powiększania ust przy użyciu opisywanej metody!

Czy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można pić alkohol?

Spożywanie jakichkolwiek trunków po zabiegu powiększania ust, czy wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym jest niewskazane zarówno na 48 godzin przed, jak i po wstrzyknięciu substancji, z tego względu, iż alkohol zmniejsza krzepliwość krwi. Natomiast zdecydowanie warto intensywnie nawadniać organizm, dostarczając mu przez kolejne dni ok 1,5 l płynów (najlepiej wody mineralnej).

Czy kwas hialuronowy szkodzi?

Lekarze medycyny estetycznej chętnie stosują kwas hialuronowy ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo. Oczywiście zdarza się, że występują niewielkie skutki uboczne jego stosowania, jak małe siniaki, trądzik, opuchlizna, opryszczka, bądź świąd w miejscu iniekcji (czyli wkłucia), jednak w żaden sposób nie zagrażają one zdrowiu pacjentki.

Czy kwas hialuronowy może uczulać?

Kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm, u niektórych osób może on co prawda wywołać reakcję alergiczną, ale ryzyko uczelnia jest niezwykle niskie. Oczywiście osoby, które zmagają się z licznymi alergiami, mogą otrzymać próbę minimalnej dawki kwasu w celu właściwej oceny ryzyka.

Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi rozwiały wiele wątpliwości i dostarczyły Wam elementarnej wiedzy przed poddaniem się zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. W razie dodatkowych pytań i niejasności warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: