Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Leczenie łuszczycy


Leczenie łuszczycy NOWOMED Kraków Ruczaj

Łuszczyca jest częstym schorzeniem skóry, szacuje się, że choruje na nią ok. 2-4 % populacji – dlatego leczenie łuszczycy jest codziennością dla lekarzy dermatologów Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj. Jest chorobą przewlekłą o podłożu genetycznym – prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia u dzieci, których oboje rodziców choruje na łuszczycę wynosi ponad 70%. Uważa się, że za rozwój łuszczycy odpowiedzialny jest czynnik immunologiczny, a w szczególności nieprawidłowe funkcjonowanie limfocytów T.

Dermatolog - Kraków

Sprawdź naszą ofertę zabiegów dermatologicznych!

Naskórek osób chorych na łuszczycę charakteryzuje się nadmierną aktywnością (proliferacją), czego konsekwencją są widoczne na skórze są czerwone wykwity pokryte srebrzystymi łuskami - są to miejsca zmienione chorobowo, które bolą lub swędzą. Przyczyną takiego obrazu choroby jest pojawienie się na powierzchni skóry „jeszcze niedojrzałych" komórek naskórka. U osób zdrowych proces dojrzewania komórek skóry i ich „wędrówka" z głębszych warstw na powierzchnie trwa około miesiąca, natomiast u chorych na łuszczycę trwa to zaledwie kilka dni, przez co na powierzchni skóry pojawiają się komórki „niegotowe" jeszcze na funkcjonowanie jako naskórek - czyli najbardziej zewnętrzna warstwa skóry mająca chronić nas przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Taki przyśpieszony cykl komórkowy jest wywołany nieprawidłową aktywnością limfocytów T.

Łuszczyca może obejmować większe lub mniejsze partie skóry różnych części ciała i nasilać się lub ustępować w przedziałach czasu – będąc dużym utrudnieniem dla pacjenta w codziennym funkcjonowaniu. Nasilenie choroby może być spowodowane takimi czynnikami jak infekcje, podrażnienie lub wysuszenie skóry, stres czy niektóre leki. Objawy choroby mogą przybierać bardzo zróżnicowane nasilenie, od przebiegu bardzo łagodnego, aż do ciężkich przypadków w których dochodzi do zapalenia stawów. Lekarze wyróżniają różne rodzaje łuszczycy m.in.: łuszczyca pospolita (zwykła), łuszczyca kropelkowata (grudkowa), łuszczyca odwrócona, łuszczyca uogólniona (erytrodermia łuszczycowa) czy łuszczyca stawowa – prawidłowe zdiagnozowanie choroby jest koniecznym warunkiem późniejszego skutecznego leczenia.

Jak wyleczyć łuszczycę?

Jak pozbyć się łuszczycy i towarzyszących jej uciążliwych dolegliwości? Pierwszy krok, to wizyta u specjalisty. Doświadczony i dobry dermatolog ma do dyspozycji bogaty arsenał leków i zabiegów mających na celu zmniejszenie lub nawet całkowite cofnięcie zmian chorobowych na skórze. Istnieją różne metody leczenia łuszczycy. Bardzo skutecznym zabiegiem, który pomaga wielu chorym jest leczenie łuszczycy fototerapią tj. naświetlanie lampą UVB, która może być połączona ze stosowaniem innych preparatów. Jednym z najnowocześniejszych na rynku urządzeń do fototerapii łuszczycy jest wąskopasmowa lampa UVB 311 nm, z której korzystają lekarze dermatolodzy Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj. Skuteczność leczenia łuszczycy lampą UVB jest spowodowana niszczeniem w tkance skórnej aktywnych limfocytów T, dzięki temu zabiegowi leczenie łuszczycy u dzieci, jak i u osób dorosłych przynosi doskonałe rezultaty.


UWAGA: decyzję odnośnie metody leczenia łuszczycy podejmuje dermatolog Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj.

Zobacz jak do nas dojechać i  sprawdź cennik.

 

 

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: