Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Na czym polega depilacja laserowa twarzy i ile kosztuje zabieg?

Depilacja laserem to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Mężczyźni i kobiety zainteresowani depilacją laserową twarzy w celu pozbycia się tzw. wąsika, baczków lub włosów rosnących na uszach, policzkach często zastanawiają się, jak wygląda tego typu zabieg i ile kosztuje?

Na czym polega depilacja laserowa twarzy?

Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy to zabieg, który polega na naświetlaniu danej partii skóry odpowiednio dopasowaną wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do zniszczenia cebulki włosa (światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry uszkadzając barwnik naszych włosów, czyli melaninę). Warto wiedzieć, że osoby o jasnej karnacji z ciemniejszym i grubszym owłosieniem mogą liczyć na lepsze rezultaty. W przypadku panów i pań z bardzo jasnymi włoskami (siwymi, rudymi lub blond) efekty mogą nie być satysfakcjonujące – jednak ostateczną decyzję o podjęciu (lub nie) laseroterapii podejmuje lekarz dermatolog po konsultacji z pacjentem i przeprowadzeniu tzw. próby laserowej.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej twarzy?

Ceny zabiegów depilacji laserowej twarzy są uzależnione od kilku czynników, m.in. miasta, czy renomy danego miejsca, a także obowiązujących promocji i rabatów (np. przy opłaceniu serii zabiegów z góry). Uśredniając, standardowa sesja usuwania wąsika kosztuje od 100 do 150 złotych (w przypadku redukcji owłosienia z brody i uszu stawki są praktycznie takie same). Konsultacja dermatologiczna kwalifikująca do depilacji laserowej często jest darmowa lub wynosi maksymalnie 50 zł.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy

Przeciwwskazaniem do laseroterapii twarzy jest z pewnością ciąża oraz okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie retinoidów oraz ziół światłouczulających (np. dziurawca i nagietka, również w postaci herbat) opryszczka, infekcje grzybiczne, bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień, a także świeża opalenizna.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, gdzie oferujemy liczne zabiegi depilacji laserowej (z wykorzystaniem lasera diodowego Light Sheer Duet) dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: