Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

USG stawu kolanowego. Kiedy wykonuje się USG kolana, ile kosztuje i jak się do niego przygotować?

Jak wiadomo, kolano to najbardziej skomplikowany staw człowieka, który odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym wykonywaniu różnych fizycznych aktywności. USG stawu kolanowego to proste, skuteczne i bardzo bezpieczne badanie diagnostyczne, które pozwala na wykrycie szeregu nieprawidłowości związanych z kolanami. W jakich przypadkach wskazane jest przeprowadzenie tego typu badania, ile kosztuje i jak się do niego przygotować?

USG stawu kolanowego

USG kolana to jedna z najpopularniejszych metod diagnostycznych – emitowane fale ultradźwiękowe sprawiają, że możemy obejrzeć „od wewnątrz” staw kolanowy (jego główne struktury kostne). Wiele osób zastanawia się, w jakich przypadkach należy zgłosić się do lekarza i wykonać tego rodzaju badanie?

USG - Kraków

Sprawdź naszą ofertę badań USG!

Kiedy wykonuje się USG kolana?

Problemy ze stawem kolanowym często dotyczą osób prowadzących sportowy, aktywny tryb życia, ale nie tylko. Wskazaniem do wykonania usg stawu kolanowego jest na pewno duża bolesność w tym obrębie, a także ostre lub przewlekłe urazy (złamania, zwichnięcia, skręcenia), obrzęk, guzy występujące w obrębie kolana, częściowa blokada swobody ruchów, a także zmiany w przebiegu chorób reumatologicznych. Pamiętajmy, że decyzję odnośnie sugerowanych badań diagnostycznych podejmuje lekarz ortopeda, do którego się zgłosimy.

Jak przygotować się do badania USG kolana?

Wiele osób nie jest świadomych, że tak naprawdę USG stawu kolanowego nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Jeśli w przeszłości mieliśmy problemy z kolanem, warto zabrać na wizytę do gabinetu ortopedycznego pełną dokumentację medyczną. Bądźmy świadomi, że różnego rodzaju opatrunki, ortezy, czy też gips uniemożliwiają prawidłowe wykonanie badania ultrasonograficznego, dlatego też musimy mieć możliwość odsłonięcia kolana podczas wizyty.

Ile kosztuje USG kolana?

Jako że wykonanie badania USG na koszt NFZ zwykle wiążę się z wielotygodniowym oczekiwaniem w kolejce – wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnych gabinetów ortopedycznych. Cena USG stawu kolanowego zależy od miejsca, w którym jest ono wykonywane. W zależności od miasta i renomy placówki koszt badania ortopedycznego może wynosić od 100 do 250 złotych.

W naszym Centrum Medycznym NOWOMED w Krakowie wykonujemy profesjonalne i szczegółowe badania USG stawów (w tym USG stawu kolanowego) zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Posiadamy nowoczesny sprzęt oraz zatrudniamy doświadczonych specjalistów z obszerną wiedzą. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz odwiedzin.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: