Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Wizyta u ortopedy – co warto wiedzieć zanim odwiedzimy gabinet?

Większość ludzi odwiedza gabinety lekarskie wtedy, gdy doskwiera im konkretna dolegliwość. Jednym z takich specjalistów jest ortopeda. Na konsultację ortopedyczną zwykle zgłaszają się pacjenci cierpiący na różne choroby narządu ruchu lub młodzi rodzice. Kiedy jeszcze warto zdecydować się na wizytę u lekarza ortopedy, ile kosztują odwiedziny tego specjalisty i komu może on szczególnie pomóc?

Jak wygląda wizyta u ortopedy?

Pierwsza wizyta u ortopedy odbywa się zwykle w wieku niemowlęcym (dokładnie między 6, a 12 tygodniem życia). Dobry ortopeda szybko dostrzeże, czy stawy biodrowe malucha rozwijają się prawidłowo, a uda mają równą długość, dzięki czemu w przyszłości dziecko nie będzie miało problemów ze stawianiem pierwszych kroków. W przypadku stwierdzenia dysplazji stawów biodrowych lekarz zaleci korzystanie z ortezy (aparat ortopedyczny), którą dziecko będzie musiało nosić przez pewien okres. Jak wiadomo ewentualne wady postawy najłatwiej skorygować, gdy pociecha jest jeszcze mała.

Jak wygląda pierwsza wizyta w poradni ortopedycznej w przypadku osób dorosłych? Podczas wstępnego spotkania lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad (który pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia) na temat pacjenta i dolegliwości, jakie odczuwa. Ortopeda standardowo pyta chorego o to, jakiej części ciała dotyczy problem i jak długo występuje, czy pacjent przyjmuje jakieś leki, czy cierpi na inne choroby, jaką wykonuje pracę i czy był kiedyś hospitalizowany. W zakres badania u ortopedy może również wchodzić ocena siły mięśniowej.

Ile kosztuje wizyta u ortopedy prywatnie?

W przypadku prywatnych wizyty u ortopedy, pacjent nie potrzebuje żadnego skierowania. Decydując się na wizytę poza NFZ, pacjent znacznie skraca czas oczekiwania na spotkanie ze specjalistą, co w przypadku tej profesji wynosi nawet do 14 miesięcy. Cena konsultacji ortopedycznej w naszym gabinecie w Krakowie to koszt około 120 złotych.

Ortopeda - Kraków

Poznaj specjalistów Centrum Medycznego Nowomed

Kiedy warto odwiedzić poradnię ortopedyczną?

Warto skorzystać z konsultacji ortopedycznej jeśli od dłuższego czasu odczuwamy ból układu narządu ruchu np. kręgosłupa, doznaliśmy jakiegoś urazu (zwichnięcia, złamania, czy skręcenia kości), cierpimy na osteoporozę lub wady postawy. W przypadku dzieci warto poza obowiązkową wizytą u ortopedy, gdy maluch skończy kilka tygodni – odwiedzić tego specjalistę również wówczas, gdy pociecha już raczkuje, czyli około 8 miesiąca życia oraz gdy już pewnie chodzi (po pierwszym roku życia).

Pamiętajmy, aby dbać o rozwój naszych dzieci oraz nie lekceważyć odczuwanych dolegliwości bólowych, licząc, że ''samo przejdzie''. Zdrowie, to najcenniejsze, co mamy.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: