Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Zamykanie naczynek laserem – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Laserowe usuwanie naczynek to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób borykających się z problemem niechcianych ''pajączków''. Rozszerzone, pękające naczynka krwionośne na twarzy, czy na nogach powodują psychiczny dyskomfort i dla wielu zgłaszających się do nas pacjentów są źródłem niepotrzebnego stresu. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na pozbycie tych nieestetycznych niedoskonałości?

Czy zamykanie naczynek jest bezpieczne?

Wiele osób z problemem zmian naczyniowych zastanawia się, czy terapia laserowa jest w 100% bezpieczna. Dzięki użyciu najbardziej zaawansowanych technicznie laserów, zabieg zamykania naczynek przeprowadzony przez lekarza dermatologa jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, czy zaczerwienienie, które mija już po kilku godzinach.

Czy zamykanie naczynek boli?

Laserowe zamykanie naczynek nie jest bolesne, pacjent może doświadczać jednak lekkiego dyskomfortu w formie mrowienia, punktowego odczuwania ciepła, czy szczypania w momencie, gdy dermatolog nakierowuje wiązkę lasera na problematyczną zmianę. W zależności od rozległości leczonego obszaru, zabieg zamykania naczynek trwa od kilku do 30 minut.

Czy istnieją przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek?

Oczywiście, że tak. Istnieje grupa pacjentów, dla których zamykanie naczynek z wykorzystaniem lasera nie jest wskazane. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z chorobami nowotworowymi, epilepsją, przyjmujące leki antydepresyjne nie kwalifikują się do zabiegu laserowego zamykania naczynek krwionośnych. Ci z kolei, którzy piją napary z fotouczulających ziół muszą zaprzestać ich picia i odczekać kilka tygodni, podobnie jak osoby z silną opalenizną.

Jak widać dermatologia estetyczna to dziedzina, która znajduje skuteczne i bezpieczne rozwiązania na problemy skórne wielu osób. W naszym kompleksowo wyposażonym gabinecie medycyny estetycznej w Krakowie dysponujemy najnowocześniejszym i zarazem bardzo bezpiecznym laserem VariLite Iridex, który skutecznie zamyka naczynka krwionośne i poprawia komfort życia zgłaszających się do nas pacjentów.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: