fbpx

LightSheer Duet - laser diodowy

LightSheer Duet - Centrum Medyczne NOWOMED Kraków Ruczaj

LightSheerLightSheer Duet jest laserem firmy Lumenis i w zgodnej ocenie specjalistów z całego świata najskuteczniejszym urządzeniem do trwałej depilacji laserowej. Firma istnieje od 1966 r. a lasery z serii LightSheer są urządzeniami polecanymi do laserowego usuwania owłosienia w USA i Europie. Posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez US FDA (Food & Drug Administration) respektowany przez wszystkie kraje. Jest zarejestrowany jako sprzęt medyczny, co oznacza, że posiada udokumentowane badania kliniczne dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów.
Personel Centrum Medycznego NOWOMED Kraków Ruczaj posiada ok 10-cioletnie doświadczenie w obsłudze laserów serii LightSheer.

Deplilacja laserem - tylko Light Sheer

Laser diodowy Light Sheer Duet stanowi światowy przełom w dziedzinie systemów do depilacji. Dotychczas produkowany sprzęt (Light Sheer ET)został wzbogacony o dodatkową głowicę z technologią zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe (22 x 35 mm). Wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny. Laser diodowy LightSheer DUET ma dwie głowice emitujące energie o długości fali 805 nm z częstością do 3 Hz o czasach impulsów 5-400 msek i bardzo wysokiej mocy efektywnej do 2400 W.

Jak działa depilacja laserowa z użyciem Light Sheer ?

LightSheer-ETPierwsza z głowic, zaopatrzona w stosunkowo niewielkie okienko terapeutyczne z syntetycznego szafiru o wymiarach 9x9 mm, dostarcza impulsy o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm2, i służy do bardzo skutecznej i precyzyjnej fotodepilacji dowolnych obszarów ciała. Chłodzona końcówka szafirowa będąca własnością patentową firmy zapobiega oparzeniom nawet przy tak bardzo wysokich mocach, dzięki czemu występowanie komplikacji jest bardzo obniżone (poniżej 0,1%). Jest to najmocniejszy z istniejących systemów, co pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi urządzeniami skuteczność.
Druga głowica to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej 22x35 mm z podciśnieniem, co zezwala na bardzo szybkie, skuteczne i bezbolesne usuwanie owłosienia z dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczna depilację przy niższych energiach: 4,5-12 J/cm2. Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje znaczne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie ok 20 minut, a nie jak poprzednio 3-4 godziny. Zabieg nie jest bolesny, głowica nie wymaga stosowania chłodzenia. Dzięki szybkości depilacji zabieg nie jest dla pacjenta uciążliwy. Badania prowadzone na rynku amerykańskim potwierdzają identyczną efektywność obu głowic.

LightSheer Desire

LightSheer-DesireNiedawno pojawił się kolejny model lasera linii laserów Light Sheer tj. Light Sheer Desire. Myślą przewodnią producenta przy projektowaniu urządzenia był ukłon w kierunk firm świadczących usługi depilacji laserowej, co zaowocowało zmniejszeniem gabarytów (znacznie ułatwia to transport urządzenia) oraz wymiennymi głowicami (co z kolei umożliwia sukcesywny ich zakup w miarę rozwoju działalności). Zasada dzialania i skuteczność lasera z punktu widzenia klienta pozostały na dotychczasowym wysokim poziomie.

Sprawdź nasze ceny i promocje...
Zobacz gdzie jesteśmy...