USG Kraków Ruczaj - Centrum Medyczne NOWOMED - badania prywatne
Badania USG w CM Nowomed Kraków Ruczaj wykonuje doświadczony specjalista radiolog - ultrasonografem najnowszej generacji.
W zgodnej opinii fachowców kluczowym czynnikiem mającym wpływ na dokładność badania jest klasa urządzenia - w/w aparat zapewnia precyzyjny obraz z największą ilością szczegółów anatomicznych. Lekarze wykonujący diagnostykę w naszej poradni USG w Krakowie, to wykwalifikowani specjaliści kliniczni cieszący się uznaniem w środowisku medycznym oraz polecani przez pacjentów.
Dokładne i odpowiednio wcześnie wykonane badanie ultrasonografem zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego leczenia – dlatego nie warto zwlekać.
Dokładne i odpowiednio wcześnie wykonane badanie ultrasonografem zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego leczenia – dlatego nie warto zwlekać.
Ponieważ badanie jest odpłatne nie jest wymagane skierowanie, a jedynie uprzednie zarejestrowanie się na wizytę prywatną. Umożliwiamy również rejestrację online.
Konsultacja odbywa się bez kolejek, a terminy są możliwie krótkie. Dodatkowymi atutami są atrakcyjne ceny oraz wygodny dojazd.
Doświadczeni i polecani lekarze specjaliści, nowoczesne USG oraz przyjazna atmosfera powodują że nasze usługi są wysoko oceniane przez pacjentów.
USG jest badaniem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym, nie narażającym pacjenta na żadne promieniowanie
USG jest badaniem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym, nie narażającym pacjenta na żadne promieniowanie, o czym najdobitniej świadczy fakt, że wykonuje się także USG płodu w łonie matki czy USG dzieci (np. najpopularniejsze bioderek czy przezciemiączkowe.) Urządzenie emituje jedynie niesłyszalne dla ludzkiego ucha fale dźwiękowe. Jedyną niedogodnością jest konieczność pokrycia badanego miejsca specjalnym żelem, który jest jednak natychmiast usuwany po zakończonym zabiegu.
Przygotowanie do USG przez pacjenta jest niezbędne w przypadku części badań ultrasonograficznych, gdyż pozwala uzyskać precyzyjniejszy obraz (nie maskowany np. przez gazy jelitowe w przypadku USG jamy brzusznej) i dokładniejszą ocenę ewentualnych zmian. Jeżeli jest to możliwe zalecamy przedstawienie lekarzowi opisów poprzednio wykonanych badań ultrasonograficznych.
Badania USG wykonywane w CM Nowomed Kraków Ruczaj:
(kliknij nazwę badania żeby rozwinąć opis)
Przypominamy, że korzystny wpływ na jakość diagnostyki USG jamy brzusznej i okolic miednicy ma wypełniony pęcherz moczowy oraz brak gazów jelitowych. Jak się przygotować do USG jamy brzusznej?
Pacjentom zaleca się wstrzymanie oddawania moczu oraz spożywania posiłku na pewien czas przed zabiegiem tj. jeżeli USG brzucha ma być wykonywane rano, należy zgłosić się na czczo lub min. 6 godz. od ostatniego najlepiej lekkostrawnego posiłku (zalecamy też przyjęcie po posiłku preparatu typu Espumisan).
Ponadto nie należy żuć gumy, palić papierosów, pić kawy czy napojów gazowanych. Ile kosztuje USG brzucha? Zapraszamy do zapoznania z naszym cennikiem.
USG piersi jest badaniem profilaktycznym pozwalającym na wcześniejsze wykrycie zmian nowotworowych. Jak często wykonywać USG piersi? Po ukończeniu 30-go roku życia kobiety powinny poddawać poddawać się mu regularnie. Badanie jest koniecznością w przypadku wystąpienia takich objawów jak ból w piersi, pojawienie się zmian wyczuwalnych przez dotyk czy wydzieliny z brodawki. Badania USG piersi nie należy utożsamiać z mammografią.
Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się do zabiegu, jednak najkorzystniejszym terminem jest pierwsza połowa cyklu tj. między 3-tym a 15-tym dniem po miesiączce.
Gruczoł tarczycy jest położony blisko powierzchni ciała, co bardzo ułatwia jego diagnostykę ultrasonograficzną. Badanie USG tarczycy umożliwia łatwe wykrycie zmian strukturalnych w gruczole (torbiele, guzki) oraz jego wielkość, co nie zawsze jest możliwe podczas badania dotykiem.
USG ortopedyczne jest badaniem diagnostycznym ułatwiającym rozpoznanie i leczenie schorzeń narządów ruchu. Dzięki temu, że ultrasonograf umożliwia podgląd mięśni i stawów podczas ruchu, możliwe jest właściwe zdiagnozowanie wielu jednostek chorobowych, które są niewykrywalne przy badaniu rentgenem czy tomografem.
Zmiany patologiczne w tkankach miękkich, więzadłach, ścięgnach, chrząstkach jak np. wysięki w stanach zapalnych stawów, zmiany reumatoidalne, zwyrodnieniowe czy pourazowe są wyraźnie widoczne podczas badania USG.
Szczególnym wskazaniem do badań jest pojawiająca się bolesność lub sztywność stawów. Dodajmy, że USG barku, łokcia, kolana, biodra, czy nadgarstka nie wymaga specjalnego przygotowywania się do zabiegu, poza zachowaniem elementarnych zasad higieny.ć
USG Dopplera - badanie wydolności żył i tętnic (badanie dopplerowskie – przepływu krwi)
Badanie drożności naczyń krwionośnych (żył i tętnic) wykrywające blaszki miażdżycowe, zakrzepice, tętniaki i inne zmiany w świetle naczyń powodujące nieprawidłowy przepływ krwi.
Profilaktyka chorób spowodowanych zatorami tj. zawałów serca czy udarów mózgu. Badanie Dopplera nie wymaga wcześniejszego przygotowania się.
USG dzieci, niemowląt (np.: bioderek, przezciemiączkowe, jamy brzusznej).
Badanie USG bioderek u niemowląt powinno być wykonywane profilaktycznie kilkukrotnie (3-4 razy) do momentu aż dziecko zacznie chodzić. Pierwsze badanie powinno odbyć się w 2-3 miesiącu życia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdiagnozować nieprawidłowości w rozwoju stawów biodrowych u niemowląt (np. dysplazję).
Badanie przezciemiączkowe USG u noworodków pozwala na wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych układu nerwowego u dziecka. Wykonywane jest u niemowląt w wieku do kilkunastu miesięcy tj. do momentu zarośnięcia ciemiączka. Zazwyczaj jest badaniem profilaktycznym połączonym z badaniem USG bioderek i brzucha dziecka.
USG dziecka jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla małego pacjenta – nie wymaga też specjalnego wcześniejszego przygotowania.
Elastografia jest uzupełniającym badaniem ultrasonograficznym wykonywanym w przypadku wykrycia zmian podczas badania tkanek miękkich (np.: piersi, wątroby, tarczycy). Umożliwia precyzyjniejszą wstępną diagnostykę zmiany – dodatkowo ułatwia określenie miejsca gdzie konieczne jest pobranie biopsji. Jest to najnowsza technika badania USG wykorzystywana w najwyższej klasie urządzeniach.
Lek. Marta Pawlak
Specjalista Radiolog
Lek. Marta Pawlak
" Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2018-2020 młodszy asystent w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Krakowie. Ukończyła specjalizację w dziedzinie radiologii..."