Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa - CM NOWOMED Kraków Ruczaj

  • Gwarantujemy skuteczność - depilujemy laserem diodowym od 12 lat - nasze doświadczenie to Twoje zadowolenie z zabiegu.
  • Dbamy o Twoje bezpieczeństwo - depilacja laserowa wykonywana jest przez wykwalifikowany personel i pod opieką dermatologa.
  • Zapewniamy komfort i dyskrecję - zabieg jest bezbolesny i wykonywany w intymnych warunkach.
  • Jesteśmy polecani - wiekszość osób trafia do Nowomedu z rekomendacji zadowolonych klientów.
  • Proponujemy promocyjne ceny w formie atrakcyjnych pakietów i zniżek zarówno dla Pań jak i Panów.

Centrum medyczne czy salon kosmetyczny - gdzie najlepiej wykonać zabieg depilacji laserowej?

Centrum Medyczne NOWOMED w Krakowie jest jednym z pierwszych ośrodków w małopolsce posiadających depilacyjny laser diodowy najnowszej generacji i dzieki doświadczeniu naszego personelu jesteśmy w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności usługi.

Zabieg w naszym Centrum każdorazowo poprzedzony jest konsultacją dermatologa, co zmniejsza ryzyko powikłań – pamiętajmy że lasery diodowe są urządzeniami medycznymi i ich niefachowa obsługa może sie zakończyć poparzeniem.


Cennik zabiegów laserowych

Sprawdź naszą ofertę depilacji laserowej!

Depilacja laserowa pod opieką dermatologa - dlaczego warto?

Laser diodowy jest laserem medycznym, którego użycie przez niefachowca może wywołać poważne powikłania. Lekarz dermatolog jest po to żeby ustalić typ skóry, co z kolei umożliwia ustawienie odpowiedniej mocy lasera. Moc powinna być nie za duża (żeby nie poparzyć skóry) oraz nie za słaba (żeby jednak usunąć niechciane owłosienie). Specjalista wyklucza także przeciwwskazania z punktu widzenia medycznego tj. schorzenia i brane leki mogące wywoływać niepożądane działania uboczne.

Depilacja laserowa - czy faktycznie jest taka skuteczna?

Krótka odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: zależy co, czym i kiedy depilujemy. Odpowiadając bardziej precyzyjnie: skuteczność depilacji laserowej zależy od rodzaju usuwanych włosów (im ciemniejsze i grubsze tym lepszy efekt), rodzaju zastosowanego lasera (najskuteczniejszy laser diodowy) oraz momentu przeprowadzenia zabiegu (tzn. w odpowiedniej fazie wzrostu włosa).
Na czym polega depilacja laserowa? Istotą tego zabiegu jest trwałe usunięcie owłosienia poprzez zniszczenie mieszków włosowych wraz z komórkami macierzystymi z których włosy wyrastają. Głowica lasera depilacyjnego emituje jednorodną wiązkę energię o określonych parametrach pochłanianą przez melaninę - barwnik odpowiedzialny za ciemny kolor włosów. Energia lasera pochłaniana jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę i zamieniana na ciepło, które niszczy komórki macierzyste włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Skutkuje to trwałą utratą włosa i całkowitą destrukcją termiczną mieszka włosowego. Naukowcy określają to zjawisko jako fototermolizę selektywną.

A dlaczego nie stare "sprawdzone" sposoby?

Istnieje sporo metod, preparatów i urządzeń służących do usuwania niepożądanego owłosienia począwszy od najtańszych i wymagających regularnych działań typu depilacja maszynką do golenia poprzez depilację preparatami chemicznymi, z użyciem urządzeń elektrycznych, woskiem lub pastą cukrową po najbardziej zaawansowaną depilację laserową. Jak to zazawyczaj bywa, najsłabszy efekt dają najtańsze i pochłaniające najwięcej czasu metody, a prawdziwie trwałych efektów możemy spodziewać się przy usuwaniu włosów metodami droższymi. 
Czy faktycznie są one droższe? Jeszcze kilka lat temu ceny depilacji laserowej zniechęcały do tego zabiegu. Jednak rosnąca konkurencja i mnogość rozmaitych laserów depilacyjnych na rynku spowodowały, że ceny zabiegów spadły i depilacja laserem stała się bardziej dostępna. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to zabieg trwały i nie musimy powtarzać go w nieskończoność - oszczędzamy czas i systematycznie ponoszone koszty, przez co zabieg laserowy staje się uzasadniony ekonomicznie – co potwierdzają doświadczenia naszych klientów mających okazję próbować innych sposobów usuwania zbędnych włosów.

Dlaczego depilacja laserowa skutecznie usuwa tylko ciemne włosy?

Ponieważ promieniowanie emitowane przez laser diodowy jest pochłaniane tylko przez ciemny barwnik włosów (melaninę - która poza włosami powstaje też w skórze i jest odpowiedzialna za opaleniznę) - trwale uszkadzane są te mieszki z których wyrastają ciemne włosy (czarne lub brązowe). Włosy jasne typu blond, rude, siwe pochłaniają mniej energii lasera i nie niszczą tym samym swojej macierzy. Skuteczność depilacji laserowej jest tym większa im ciemniejsze owłosienie i jaśniejsza skóra (im większy kontrast) - wtedy można wykorzystać pełną moc lasera depilacyjnego nie ryzykując poparzenia. Jednak nawet jasne włosy zostaną osłabione i będą zdecydowanie mniej widoczne po zabiegu.


Dlaczego laserowe usuwanie owłosienia należy powtórzyć kilka razy?

Spowodowane jest to faktem że większość mieszków włosowych w danym momencie jest w stanie „uśpienia” (tzw. faza spoczynku – telogen) – wtedy zawartość melaniny jest zbyt niska aby wywołać całkowite jego zniszczenie. Depilacja laserowa trwale niszczy tylko te mieszki włosowe których komórki macierzyste w trakcie zabiegu są w fazie intensywnych podziałów a włos w fazie wzrostu – tzw. faza anagenu (przy pierwszym zabiegu jest to ok. 30% mieszków). Bezpośrednio po depilacji usunięte są wszystkie włosy, ale trwale tylko te które „zastaliśmy” w stanie intensywnego wzrostu. Kolejne zabiegi depilacji laserowej powinny odbywać się w odstępach 6-10 tygodni co umożliwia wejście w pożądaną fazę rozwoju mieszków włosowych, które nie zostały skutecznie usunięte przy poprzednich zabiegach. Ilość zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi są ustalane indywidualnie ze względu na duże różnice osobnicze.

Fotodepilacja - czy boli?

W momencie naświetlania laserem depilacyjnym powierzchni skóry może być odczuwalne delikatne ukłucie lub pieczenie. Laser diodowy którego używamy jako jedyny posiada opatentowany system chłodzenia powierzchni skóry  co zmniejsza do minimum nieprzyjemne doznania. W zależności od wrażliwości własnej - osoby u których depilacja laserowa powoduje wyraźny dyskomfort otrzymują miejscowo krem znieczulający. Opinie zdecydowanej wiekszości naszych klientów są jednoznaczne - fotoepilacja jest zabiegiem bezbolesnym.


Dlaczego nie można się opalać przed zabiegiem?

Przebywanie na słońcu powoduje zwiększoną produkcję melaniny w tkance skórnej - barwnika odpowiedzialnego za "opaleniznę". Jej obecność w ciemnych włosach jest pożądana przy depilacji, natomiast w skórze zwiększa ryzyko poparzenia ponieważ melanina chłonie energię lasera depilacyjnego nagrzewając "opaloną" skórę na całej powierzchni.


Czy można opalać się po depilacji laserowej?

Depilacja laserem diodowym może powodować czasowe (1-3 dni) podrażnienie i zaczerwienienie skóry, dlatego przez ok 2 tygodnie po zabiegu nie należy przebywać na słońcu bez filtrów ochronnych, powinno zrezygnować się też z pójścia na basen czy do sauny (przez ok tydzień). W czasie po depilacji należy zachować środki ostrożności, stosować delikatne kosmetyki (unikać tych z alkoholem w składzie), nie pocierać skóry i nie stosować preparatów złuszczających.


Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania włosów?

Depilacja laserowa jest przeciwwskazana przy widocznej opaleniźnie, uczuleniu na światło, niektórych chorobach skóry (np. łuszczycy, trądziku), ciąży, zażywaniu niektórych leków i ziół światłouczulających, skłonności do przebarwień. Zadaniem dermatologa podczas wywiadu lekarskiego jest wykluczenie wszystkich przeciwskazań w trosce o zdrowie pacjenta.

Depilacja laserowa - jakiego rodzaju laser wybrać?


Co przemawia za laserem diodowym? To linia laserów obecna na rynku od kilkunastu lat - wszystkie przeszły niezbędne badania kliniczne, a więc poza niekwestionowaną skutecznością są dodatkowo bezpieczne i sprawdzone w boju. Ponadto jest więcej osób z doświadczeniem w obsłudze tego sprzętu, co sprawia że laserowa depilacja z użyciem lasera diodowego jest bardzo bezpieczna i efektywna. Nasz personel obsługujący laser ma 10-cio letnie doświadczenie.

A może depilacja laserowa w domu?

Popularne ostatnio urządzenia do "depilacji laserem w domu" nie są laserami a urządzeniami typu IPL (Intensed Pulsed Light - Intensywne Pulsujace Światło) i bliżej im technologicznie do lampy błyskowej niż do laserów depilacyjnych. Różnica między samodzielną depilacją laserową w domu, a laserowym usuwaniem owłosienia profesjonalnym sprzętem medycznym jest taka, jak pomiędzy czyszczeniem wyprysków na twarzy u kosmetyczki a leczeniem trądziku u dermatologa. Pierwszy zabieg bedziemy systematycznie powtarzać, drugi powinien pozbawić nas kłopotu definitywnie. Jednak trudno zakwestionować jedną zaletę urządzeń do depilacji laserowej w domu: są bezpieczne.

Czym różni się laserowe usuwanie owłosienia urządzeniami typu IPL i VPL od depilacji laserem diodowym ?

1.Skutecznością. Urządzenia IPL błędnie są nazywane laserami - nie produkują one wiązki światła o jednorodnej długości fali precyzyjnie "dopasowanej" do niszczenia mieszków włosowych co charakteryzuje lasery. Energia emitowana przez IPL i VPL ma różną charakterystykę przez co jest pochłaniana przez otaczające tkanki powodując ich „przegrzanie”. Depilacja IPL czy VPL może powodować uszkodzenie ale nie całkowitą destrukcję mieszków włosowych co utrudni później skuteczną i trwałą depilację laserem.
2.Bezpieczeństwem. Depilacja laserem diodowym powinna być poprzedzona konsultacją dermatologiczną i jest przeprowadzana przez osoby wykwalifikowane posiadające certyfikaty ukończenia szkoleń praktycznych organizowanych przez producenta laserów. Depilacja laserowa wykonywana przez osoby niekompetentne może zakończyć się poparzeniem skóry.
3.Ceną. Ponieważ urządzeni typu IPL i VPL można nabyć na rynku za kwotę kilku lub kilkunastu tyś. zł, a laser diodowy to koszt rzędu kilkuset tyś. zł - ma to też swoje odzwierciedlenie w cenie zabiegów depilacji laserowej.

Dlaczego akurat lasery diodowe?

Bo faktycznie działają. Wszystkie przeszły odpowiednie badania kliniczne, a więc poza niekwestionowaną skutecznością są dodatkowo bezpieczne i sprawdzone w boju. W marcu 2000 roku laser diodowy został uznany przez amerykańskie Towarzystwo Dermatologiczne jako najskuteczniejsze urządzenia do trwałej depilacji laserowej (tzw. fotodepilacji lub epilacji)

Czy wykonujemy laserem depilację męską?

W naszym Centrum zabiegi przeprowadzamy zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Depilacja męska jest zabiegiem o który coraz częściej pytaja nasi klienci. Mężczyźni w szczególności zainteresowani są depilacją pach, pleców, klatki piersiowej, czy usunięciem na stałe lub przerzedzeniem zarostu na twarzy u panów u których golenie nie jest ulubioną czynnością. Zaobserwowaliśmy, że na popularności zyskuje męska depilacja intymna tzw. boyzilian - zabieg bliźniaczy do depilacji brazylijskiej u pań.


Jak długo trwa zabieg depilacji laserem diodowym w NOWOMED Kraków Ruczaj?

Ponieważ końcówki głowic lasera diodowego mogą być różnej wielkości ( 9x9mm oraz 22x35mm), czas trwania zabiegu jest odwrotnie proprcjonalny do wielkości zastosowanej głowicy i wprost proprcjonalny do wielkości powierzchni depilowanej skóry.
Przykładowo depilacja laserowa nóg większą głowicą zajmuje ok 30 min., mniejszą 3-4 godziny. Niestety nie przekłada się to na niższą cenę zabiegu ponieważ większa głowica posiada jednorazowe nakładki wymieniane przed każdą depilacją i jest to koszt który równoważy oszczędność związaną z czasem pracy lasera. Jednak zyskiem tej operacji jest krótszy czas spędzony w gabinecie zabiegowym i większy komfort samego zabiegu.

Ile kosztuje depilacja laserowa i czy ceny nie mogłyby być niższe?

Jednorazowo koszt depilacji laserem jest wyższy od alternatywnego zabiegu depilacji ( woskiem, IPL-em, chemicznie itp.) - pamiętając jednak o długotrwałym efekcie laserowego zabiegu i konieczności cyklicznego powtarzania pozostałych, w dłuższym przedziale czasowym depilacji laserowa przynosi oszczędności. Cena depilacji laserowej jest zależna od powierzchni skóry z której usuwamy niepożądane owłosienie. Ponieważ różnimy się między sobą wielkością ciała – zazwyczaj podawane są widełki cenowe za depilację poszczególnych części ciała. Wpływ na cenę ma też rejon ciała poddany depilacji – części ciała trudniej dostępne i o nierównej powierzchni wymagające większej precyzji i dłuższego czasu pracy lasera są wyceniane wyżej. W naszym Centrum Medycznym w Krakowie istnieje mozliwość negocjacji ceny w zależności od rodzaju zabiegu oraz możliwość rozłożenia płatności na raty w systemie MediRat.

Teraz promocyjna oferta na zabiegi depilacji laserowej! Sprawdź ceny Centrum Medycznego NOWOMED Krakow Ruczaj!

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, masz pytania dotyczące zabiegu - skorzystaj z poniższego formularza lub przejdź na stronę rezerwacji on-line.


Spodobał ci się ten wpis? Udostępnij naszą stronę na swojej tablicy,

z góry dziękujemy :)