Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny - Kraków

Nazwa peeling pochodzi od słowa peel (złuszczać, obierać) i oznacza wszelkiego typu zabiegi na naszej skórze polegające na złuszczaniu jej zewnętrznej martwej warstwy, czyli naskórka. Takie usuwanie wierzchniej warstwy naskórka przeprowadzane z właściwie dobraną intensywnością i głębokością poprawia stan i wygląd skóry wzmagając m.in. produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za gładkość i elastyczność tkanki. Dzięki regularnym peelingom skóra właściwa znajdująca się pod warstwą naskórka zostaje pobudzona i zaczyna odbudowywać brakujące warstwy co daje efekt odmłodzenia. Złuszczanie może być wywoływane różnymi czynnikami tj. mechanicznymi (mikrodermabrazja – tarczami diamentowymi , peeling kawitacyjny – ultradźwiękami) lub chemicznymi (peelingi chemiczne i enzymatyczne). Peeling chemiczny (zwany także medycznym lub lekarskim) w odróżnieniu od peelingów kosmetycznych powinien być przeprowadzany wyłącznie przez doświadczonego lekarza dermatologa ze względu na głębokość jego działania co przy nieumiejętnym zastosowaniu może powodować powikłania w postaci przebarwień, blizn a nawet zakażeń. Umiejętnie zastosowany peeling chemiczny właściwie dobranymi kwasami poza efektem odmłodzenia skóry służy także usuwaniu zmian chorobowych  czy defektów kosmetycznych jak trądzik, blizny czy przebarwienia.

Peeling - rodzaje: 

- MANDELAC (peeling kwasem migdałowym) jest jednym z najłagodniejszych peelingów. Z uwagi na zawartość dużych cząsteczek przeznaczony jest dla osób o skórze wrażliwej, ponieważ wolno penetruje warstwę rogową naskórka i nie podrażnia skóry. Zawarty w nim kwas migdałowy ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne, dlatego jest wskazany przy leczeniu trądziku zapalnego. Będzie idealnym wyborem dla osób z cerą mieszaną oraz tłustą. Jego pozostałe właściwości, takie jak zwiększenie produkcji kolagenu, powodują ujędrnienie skóry, a działanie odbarwiające wyrówna jej koloryt. Peeling sprawdzi się także w celu przygotowania skóry przed zabiegami laserowymi.

Wskazania: skóra trądzikowa (stany zapalne, trądzik różowaty), łojotokowa, z zapaleniem mieszków włosowych. Skóra starzejąca się. Niejednolita pigmentacja i przebarwienia (starcze, ciążowe, jako konsekwencja antykoncepcji doustnej)

- AZELAC (peeling kwasem azelainowym). Podobnie jak Mandelac, jest to peeling zaliczany do delikatnych, sprawdzających się przy skórze wrażliwej. Charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, przez co łagodzi objawy trądziku różowatego. Poprzez regulację wydzielania sebum, zapobiega zatykaniu gruczołów łojowych i powstawaniu zaskórników. Dobrze się sprawdzi w celu rozjaśnienia różnego rodzaju przebarwień, ponieważ ogranicza produkcję melaniny (może być stosowany na melasmę w ciąży).

Wskazania: trądzik różowaty, trądzik pospolity, zaskórniki, skóra rumieniowa, skóra łojotokowa, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma.

- FERULAC (peeling kwasem ferulowym). Reprezentujący peelingi najnowszej generacji wykorzystujące nanotechnologię w których substancja aktywna przenoszona jest przez liposomy, które z łatwością pokonują barierę naskórka, maksymalizując lecznicze efekty. Wskazany jest w szczególności w fotostarzeniu skóry- ze względu na właściwości antyoksydacyjne (niweluje wolne rodniki, wzmacnia działanie witaminy C). Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powodują. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie rozświetlona, pełna blasku , a różnorakie przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, hormonalne) są wyraźnie zmniejszone.

Wskazania: fotostarzenie.

- NOMELAN CAFEICO (peeling kwasem kawowym). Przeznaczony do odbudowy warstwy rogowej naskórka i pobudzenia wymiany komórek skóry. Kwas kawowy, będący pochodną kwasu ferulowego, ma także właściwości antyoksydacyjne- chroni więc DNA komórkowe i zwalcza przebarwienia skórne.

Wskazania: przebarwienia skórne, zmarszczki średniej głębokości, blizny, rozstępy.

- Peeling PQAGE - profesjonalny zabieg dermatologiczny o bardzo silnych właściwościach liftingująco - rewitalizujących na bazie kwasów TCA, kojowego, nadtlenku mocznika i koenzymu Q10. Skierowany do osób chcących uzyskać natychmiastową poprawę napięcia i nawilżenia skóry. Niweluje blizny, rozjaśnia przebarwienia, redukuje zaskórniki, dlatego szczególnie polecany jest osobom z cerą trądzikową. Dodatkowązaletą kuracji jest możliwość wykonywania jej o każdej porze roku - także latem.

- Yellow Peel – najłagodniejszy i chyba najczęściej stosowany peeling chemiczny. Kwasy wchodzące w jego skład mają dodatkowe działanie hamujące syntezę melaniny przez co redukuje on istniejące przebarwienia i blokuje powstawanie nowych. Jest polecany u osób aktywnych zawodowo ponieważ po zabiegu złuszczanie się naskórka nie jest tak intensywne jak w przypadku innych peelingów

- peeling chemiczny kwasem glikolowym (np. Glicopeel) – w zależności od dobranego stężenia kwasów rozpuszczających zrogowaciały naskórek, peeling glikolowy ma działanie nawilżające oraz regenerujące poprzez zwiększenie elastyczności skóry. Stosuje się go najczęściej do usuwania drobnych powierzchownych zmarszczek oraz aby zapobiec nadmiernemu rogowaceniu i wysuszeniu naskórka

- peeling migdałowy – przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej. Kwas migdałowy ma działanie antybakteryjne i odbarwiające dlatego peeling migdałowy jest wskazany przy leczeniu trądziku, bliznach potrądzikowych, skórze łojotokowej oraz nierównomiernych przebarwieniach. Peeling migdałowy jako jedyny nie uczula skóry na działanie promieni słonecznych dlatego może być stosowany o każdej porze roku

- peeling chemiczny kwasem trójchlorooctowym (TCA) – powoduje średnio głębokie złuszczenie naskórka – stosowany przede wszystkim przy usuwaniu blizn potrądzikowych, leczeniu przebarwień słonecznych czy spłycaniu zmarszczek

- peeling chemiczny kwasem pirogronowym – w zależności od dobranego stężenia i czasu działania może być powierzchowny lub średnio głęboki – zalecany przy likwidacji blizn potrądzikowych, łojotoku czy usuwaniu płytkich zmarszczek

- peeling chemiczny kwasem salicylowym – oczyszcza pory i wnika w głąb mieszków włosowych dlatego jest często zalecany w trakcie terapii przeciwtrądzikowej

- Cosmelan/Dermamelan – nie jest typowym peelingiem ponieważ nie posiada substancji o działaniu złuszczającym (keratolitycznym) – zawiera szybko działające czynniki rozjaśniające skórę hamujące kluczowy enzym w procesie powstawania melaniny. Cosmelan/Dermamelan jest bardzo skuteczny w leczeniu przebarwień typu ostuda (melasma), ponadto reguluje wydzielanie łoju przez skórę oraz wzmaga produkcję kolagenu. Podobnie jak peeling migdałowy Cosmelan/Dermamelan może być wykonywany o każdej porze roku.

------------------------------

Peeling medyczny przeprowadzony przez lekarza dermatologa z doświadczeniem jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Objawy występujące po, i w trakcie zabiegu, takie jak delikatne pieczenie, intensywne złuszczanie się naskórka, rumień czy nawet lekki obrzęk są krótkotrwałe i przemijają po upływie pewnego czasu. Żeby osiągnąć zamierzony efekt istotne jest właściwe zdiagnozowanie problemu i precyzyjne dobranie odpowiedniego preparatu, ale nie należy zapominać o pozabiegowej pielęgnacji skóry odpowiednimi preparatami.

Przeciwwskazaniem do stosowania peelingów kwasami są aktywna opryszczka, ciąża, alergie skórne, świeże blizny oraz eksponowanie skóry na intensywne promienie słoneczne.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, masz pytania dotyczące zabiegu - skorzystaj z poniższego formularza lub przejdź na stronę rezerwacji on-line.


Spodobał ci się ten wpis? Udostępnij naszą stronę na swojej tablicy,

z góry dziękujemy :)


Kontakt

Rezerwacja on-line

Cennik

Zabiegi laserowe w NOWOMED

Zobacz również:

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna w NOWOMED

Wypełnianie zmarszczek

Poznaj nasz zespół: