Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Usuwanie znamion i pieprzyków

Znamiona i pieprzyki, zwłaszcza te wypukłe i brodawkowate dla wielu osób są prawdziwą zmorą, tym bardziej, że zwykle wraz z upływem czasu pojawia się ich na naszym ciele coraz więcej. Pacjenci decydują się na usunięcie tych zmian skórnych z różnych powodów-najczęściej kierują nimi względy estetyczne lub stosują się do zaleceń lekarza, który zasugerował przeprowadzenie tego małoinwazyjnego zabiegu.

Jak usuwa się pieprzyki?

Dermatologia estetyczna stale się rozwija. Jedną z najnowocześniejszych metod usuwania pieprzyków o łagodnym charakterze jest laser frakcyjny (w przypadku podejrzenia złośliwych komórek stosuje się bardziej tradycyjną metodę chirurgiczną). Jak dokładnie usuwany jest niechciany pieprzyk? To krótki i nieskomplikowany zabieg, który w przypadku jednej małej i niegroźnej zmiany trwa zaledwie kilka minut.
Przed zabiegiem lekarz omawia z pacjentem plan usunięcia zmiany oraz informuje go, jak należy postępować w późniejszym czasie. Następnie za pomocą lasera frakcyjnego dermatolog usuwa narośl. Jedynym śladem po terapii laserowej jest niewielki strupek. Zwykle powstała rana jest całkowicie zagojona po około dwóch tygodniach od usunięcia pieprzyka.

Czy usuwanie pieprzyka boli?

Laserowe usuwanie znamion skórnych jest całkowicie bezbolesne. Dermatolog aplikuje pacjentowi znieczulenie miejscowe, zwykle za pomocą zastrzyku, dzięki czemu nie odczuwa on w ogóle bólu podczas usuwania pieprzyka (również przy metodzie chirurgicznej).

Czy usuwanie znamion jest bezpieczne?

Znamiona skórne zarówno na twarzy, jak i pozostałych częściach ciała usuwane metodą laserową, niosą ze sobą naprawdę minimalne ryzyko. Z tego względu, że jest to zabieg bezdotykowy, pacjentowi nie grozi więc zarażenie chorobami wirusowymi.

Jakie znamiona są niebezpieczne?

Potencjalnie niebezpieczne znamiona to takie, które powodują u pacjenta świąd, krwawią, wywołują stan zapalny, są bardzo asymetryczne lub zmieniają swój rozmiar. Rozjaśnienie lub ściemnienie znamienia również powinno zwrócić naszą szczególną uwagę.
Czy bezwzględnie należy usuwać wszystkie znamiona i pieprzyki? Z pewnością warto skonsultować niepokojące nas zmiany z lekarzem specjalistą. Doświadczony dermatolog oceni, czy faktycznie grozi nam niebezpieczeństwo i trzeba usunąć zmianę skórną. Jeśli posiadamy wyjątkowo dużo znamion i pieprzyków na ciele, warto raz do roku odwiedzać gabinet dermatologiczny.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, masz pytania dotyczące zabiegu - skorzystaj z poniższego formularza lub przejdź na stronę rezerwacji on-line.


Spodobał ci się ten wpis? Udostępnij naszą stronę na swojej tablicy,

z góry dziękujemy :)


Kontakt

Rezerwacja on-line

Cennik

Zabiegi laserowe w NOWOMED

Zobacz również:

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Wypełnianie zmarszczek

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna w NOWOMED

Poznaj nasz zespół: