Mezoterapia Kraków - Centrum Medyczne NowoMed
Na czym polega mezoterapia? Lekarz dermatolog wprowadza w głąb tkanki skórnej mieszankę odżywczą zawierającą m. in.: witaminy, krzem, enzymy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, wyciągi tkankowe. Czy mezoterapia jest skuteczna? Zdecydowanie tak. Dzięki temu zabiegowi poprawiony zostaje metabolizm komórek skóry, następuje stymulacja fibroblastów, co wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, poprawia się mikrokrążenie i odżywienie tkanki oraz następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Mezoterapia jest bezpiecznym i niechirurgicznym zabiegiem o dobroczynnym działaniu. Wskazania do mezoterapii to zazwyczaj zwiotczenie skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa, zapobieganie wypadaniu włosów (łysienie), cellulit, rozstępy.
Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii:
- mezoterapię igłową
- mezoterapię bezigłową.
Mezolift - odmiana mezoterapii stosowana na twarz
Mezolift to zabieg mezoterapii polegający na podaniu śródskórnie niestabilizowanego kwasu hialuronowego, który daje natychmiastowy efekt nawilżenia, poprawy elastyczności i wygładzenia zmarszczek skóry. Zabiegi z kwasem hialuronowym, który znajduje się w preparacie wiążąc wodę, odpowiadają za nawilżenie i odpowiednie napięcie skóry, która w wyniku procesu starzenia traci swą elastyczność. Większe nawilżenie skóry poprawia jej naturalny metabolizm, zwiększa proliferację fibroblastów i w konsekwencji produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność tkanki. Preparat podaje się bardzo cienką igłą stąd odczuwalność zabiegu jest niewielka - u osób bardzo wrażliwych stosujemy znieczulenie miejscowe.
Mezopen - rewolucyjna metoda mezoterapii igłowej
Podczas mezoterapii wykorzystuje się system pulsujących igieł. W trakcie zabiegu aplikowana jest na skórę ampułka zawierająca substancje aktywne, które dzięki ruchom pulsacyjnym docierają w głąb skóry.
Ponadto igły powodują mikrourazy przez co pobudzane zostają zdolności naprawcze skóry, przez co zwiększa się ilość kolagenu i elastyny.
Wiele osób zastanawia się czy mezoterapia igłowa boli? Otóż nie. Zabieg wykonany przy pomocy mezopena jest zdecydowanie przyjemniejszy dla pacjenta, w porównaniu do tradycyjnych metod wykorzystywanych do zabiegów mezoterapii.
DERMAPEN- Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry małymi igiełkami* stosując przy tym różnego rodzaju preparty odżywcze. Pozwala to na zwiększenie penetracji czynników aktywnych, które omijając barierę ochronną naskórka, wnikają do głębszych warstw skóry. Dodatkowo mikronakłucia stymulują skórę do regeneracji- stymulują angiogenezę poprzez pobudzanie czynników wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), aktywują także mechanizmy autonaprawy skóry, które odpowiadają za tworzenie nowego kolagenu. Zabieg pozwala zatem na poprawę jędrności i elastyczności skóry, redukuje zmarszczki, ogranicza wydzielanie sebum, rozświetla skórę oraz redukuje cellulit.
Zabieg może być stosowany na dowolnej części ciała, natomiast przeważnie stosowany jest na twarz, szyję oraz dekolt.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a w przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii, nie ma okresu rekonwalescencji (występuje ewentualne zaczerwienienie i złuszczanie naskórka, w zależności od wybranych preparatów)
WSKAZANIA: Zmarszczki, fotostarzenie, rozszerzone pory, nieregularne pigmentacja, zwiotczenia, cellulit.
*głębokość nakłuć jest zupełnie kontrolowana i dostosowana do potrzeb pacjenta, a metoda jest zupełnie bezpieczna i sterylna
Mezoterapia igłowa skóry głowy- skuteczny zabieg hamujący łysienie
Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy, polega na jej nakłuwaniu podczas którego wprowadza się substancje odżywcze, których zadaniem jest ograniczenie wypadania włosów (zarówno u kobiet jak i mężczyzn), ale także wspomaganie ich odrastania, odbudowę cebulek włosowych, stymulację krążenia w mieszkach włosowych. Skutkuje to zdrowszymi, silniejszymi włosami oraz zdrową, nawilżoną skórą głowy.
Wskazania: nadmierne wypadanie włosów, łysienie hormonalne oraz androgenowe, profilaktyka łysienia, osłabione włosy, sucha skóra głowy.
Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym "wampirzy lifting"
Osocze bogatopłytkowe uzyskujemy po odwirowaniu, wcześniej pobranej, krwi pacjenta- zawiera ono znaczą liczbę płytek krwi oraz czynniki wzrostu. Podczas zabiegu mezoterapii zostaje ono wstrzyknięte w skórę dowolnej części ciała (zwykle twarzy, dekoltu, głowy) w celu stymulacji procesów odbudowy. Czynniki wzrostu stymulują angiogenezę (poprawiając ukrwienie skóry), ale także produkcję kolagenu oraz nowych komórek naskórka.
Skutkuje to znaczną poprawą kondycji skóry i efektem odmłodzenia, "liftingu" (wzrost napięcia oraz nawilżenia, przywrócenie właściwego kolorytu, efekt blasku). Zmarszczki i bruzdy skórne zostają wygładzone, a blizny (potrądzikowe, pooperacyjne) zredukowane. Efekty widać już po pierwszym zabiegu!
Mezoterapia igłowa z użyciem Hydro Deluxe
Hydro Deluxe to produkt stosowany do rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Wyjątkowo skuteczny, dzięki najwyższej, z dostępnych produktów na rynku, zawartości kwasu hialuronowego. Skutkuje natychmiastowym i długotrwałym efektem nawilżenia oraz ujędrnienia skóry.
Mezoterapia igłowa z użyciem NCTF HA 135
Preparat ten zawiera kwas hialuronowy, 12 witamin, 23 aminokwasy, 6 składników mineralnych, 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych oraz dwa składniki redukujące. Każdy z nich znacząco wpływa na poprawę kondycji skóry. Kwas hialuronowy nawilża, witaminy rozświetlają. Aminokwasy są materiałem budulcowym dla kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Pozostałe poprawiają metabolizm, spowalniają proces starzenia, hamują tworzenie wolnych rodników. Taka mieszanka wstrzykiwana w skórę prowadzi do przywrócenia jej napięcia i elastyczności, wygładzenia zmarszczek, redukcji przebarwień. Przyda się także osobom chcącym zmniejszyć widoczność blizn, rozstępów czy cellulitu.
Mezoterapia - mechanizm działania:
- stymulacja elastyny i kolagenu
- pobudzanie fibroblastów
- zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
Wskazania do mezoterapii:
- starzenie się skóry, w tym także profilaktyka starzenia
- skóra cienka i wiotka
- przebarwienia skórne
- zmarszczki mimiczne, bruzdy skórne
- blizny (potrądzikowe, pooperacyjne), rozstępy
- cellulit
- łysienie (zarówno u kobiet jak i mężczyzn), nadmierne wypadanie włosów, bądź włosy osłabione
Przeciwskazania do mezoterapii:
ciąża, laktacja, stosowanie leków takich jak antybiotyki, antykoagulanty, kortykosteroidy, nieleczona cukrzyca, przebyta choroba nowotworowa, choroba autoimmunologiczna.
Zabieg jest zupełnie bezpieczny, wykonywany przez lekarza dermatologa.