Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Fakty i mity o depilacji laserowej

Depilacja laserowa pozwala wpisać się w obecne standardy piękna, jakich symbolem jest atrakcyjne, gładkie, pozbawione nieestetycznego owłosienia ciało. Niegdyś korzystały z niego tylko modelki i znane aktorki, dziś zabieg ten stał się powszechny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, jednak wokół tematu laseroterapii narosło wiele mitów i przekłamań – co jest prawdą, a co nie?

Depilacja laserowa jest trwała – FAKT

Zabieg depilacji laserowej wykonany przez doświadczonego i odpowiednio przeszkolonego specjalistę, z użyciem lasera medycznego wysokiej jakości (np. Light Sheer Duet) daje trwałe efekty – pozbywamy się owłosienia na stałe.

Każdy może skorzystać z depilacji laserowej – MIT

W przypadku depilacji laserem, tak jak i przy różnych innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania. Z laseroterapii nie mogą skorzystać m.in.: kobiety w ciąży, matki karmiące, osoby cierpiące na nowotwór, bielactwo, łuszczycę, padaczkę, a także te, które mają siwe, rude lub po prostu jasne włosy (ze względu na brak efektów).

Depilacja laserem diodowym jest bezpieczna – FAKT

Depilacja laserowa bikini, nóg, wąsika, pach, czy innej dowolnej partii ciała jest jak najbardziej bezpieczna. Do zabiegu wykorzystuje się tylko certyfikowany laser medyczny, który wytwarza energię niestanowiącą zagrożenia dla człowieka (urządzenie niszczy tylko mieszki włosowe, nie uszkadza naskórka).

Depilacja laserowa boli – MIT/FAKT

Czy depilacja laserowa boli? To bardzo subiektywna sprawa, dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Laserowe usuwanie owłosienia nie jest bardzo bolesnym zabiegiem – choć doznania pacjentek w tej kwestii różnią się w zależności od ich wrażliwości na ból. Jedne panie nie czują nic, inne pewien dyskomfort, uczucie ciepła/pieczenia.

Depilacja laserowa usuwa jasne włoski – MIT

Depilacja laserowa to doskonała metoda usuwania włosów ciemnych i tylko osoby mające takie owłosienie mogą skorzystać z zabiegu. Jasne włoski nie są podatne na działanie lasera diodowego, ponieważ nie mają one ciemnego barwnika – melaniny, którą to usuwa laser.

Wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się owłosienia - MIT

Jeden zabieg depilacji laserowej to zdecydowanie za mało (pozbywamy się wtedy około 30% włosów). Aby móc cieszyć się skórą pozbawioną niechcianego owłosienia, należy wykonać co najmniej kilka zabiegów – zwykle wystarcza 4-5 sesji.

Chcą Państwo skorzystać z możliwości, jakie oferuje depilacja laserowa i poddać się trwałej redukcji owłosienia? Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego Centrum Medycznego NOWOMED w Krakowie, gdzie pracują doświadczeni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i życzliwym podejściem do każdego pacjenta.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: