Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Zygmunta Miłkowskiego 3/6 

(Biurowiec Colosseum)

30-349 Kraków

Dermatolog

Alergolog

Ortopeda

Radiolog

Laryngolog

Chirurg

Internista

Immunolog

Psychiatra

Psychoterapeuta

Rejestracja

Cennik

Dermatologia

Alergologia

Dermatochirurgia

Badanie USG

Usuwanie pieprzyków kurzajek

Leczenie trądziku

Testy alergiczne i odczulanie

Badania laboratoryjne

Depilacja laserowa

Medycyna estetyczna

Rezerwacja

Cennik

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie znamion

Peeling chemiczny/medyczny

Powiększanie ust

Mezoterapia

Usuwanie zmarszczek

Konsultacje Specjalistów Cennik

Dermatologia Cennik badań i zabiegów

Alergologia Cennik badań i zabiegów

USG, badania ortopedyczne i laboratoryjne Cennik

Zabiegi laserowe Cennik

Medycyna Estetyczna Cennik

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to problem, który dotyka nie tylko nastolatki w okresie dorastania, ale i bardzo dojrzałych ludzi. Szpecące, niejednokrotnie bolące wypryski potrafią odebrać pewność siebie i wpędzić w kompleksy, podobnie jak później nieestetyczne blizny – niechlubna pamiątka po przebytym trądziku, której wiele osób chciałoby się pozbyć. Jak zwalczać przebarwienia po trądziku?

Blizny potrądzikowe

Zanim przejdziemy do opisu najskuteczniejszej metody usuwania blizn potrądzikowych, wyjaśnijmy czym one w ogóle są i jak powstają? Blizny po trądziku to wgłębienia w skórze lub zmiany o charakterze przerostowym, powstające w miejscu wyprysków w wyniku ich wyciskania, rozdrapywania, niewłaściwego leczenia lub złej pielęgnacji zmienionej chorobowo cery.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Wiele osób z wypryskami zastanawia się, czy blizny po trądziku samoistnie znikną? Niestety w większości przypadków tak się nie dzieje, a gdy domowe sposoby ich usuwania zawodzą, część z tych osób, zresztą bardzo słusznie decyduje się na wizytę w naszej krakowskiej poradni dermatologicznej.

Na początku podkreślmy, że zanim podejmiemy próby usuwania blizn potrądzikowych, musimy całkowicie wyleczyć trądzik – na twarzy nie mogą być widoczne żadne aktywne stany zapalne.

Dermatologia estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie, oferując nowoczesne i bardzo skuteczne metody usuwania blizn potrądzikowych. Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie lasera.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania blizn? Przy użyciu promieni lasera lekarz dermatolog usuwa martwe komórki skóry, w miejsce których pojawiają się nowe. Wiązki światła laserowego działają w precyzyjny i szybki sposób.

Usuwanie blizn po trądziku laserem jest nie tylko bezpieczne dla pacjenta, ale i praktycznie bezbolesne, a okres rekonwalescencji po zabiegu trwa niedługo. Zwykle są to 2-3 spotkania. Oczywiście ''stare blizny'', które mają kilka, czy kilkanaście lat mogą wymagać większej liczby sesji. Najłatwiej usunąć stosunkowo świeże blizny, które mają około roku, gdy proces gojenia został zakończony, ale skóra jest bardzo podatna na działanie lasera.

Nie da się ukryć, że przebarwienia po trądziku czasami są bardzo trudne do usunięcia, wymagają fachowego podejścia dermatologa i cierpliwości ze strony pacjenta. Pamiętajmy, że przebarwienia potrądzikowe nie muszą towarzyszyć nam przez całe życie, walka z nimi może przynieść naprawdę zadowalające efekty, jeśli zgłosimy się z tym problemem do odpowiedniego lekarza specjalisty.

Zaciekawił cię ten tekst? Masz do nas pytania? 

Skorzystaj z tego formularza:

 

Będzie nam miło jeśli udostępnisz ten wpis

na swojej tablicy: