fbpx

Testy alergiczne i odczulanie

Testy alergiczne i odczulanie: NOWOMED Kraków

testy alergiczne krakówTesty alergiczne w naszym Centrum Medycznym wykonywane są przez doświadczony personel medyczny, pracowników Kliniki Alergii i Immunologii Kraków Skawińska. Testy alergiczne są nieodzownym narzędziem dla alergologa umożliwiającym precyzyjne zdiagnozowanie alergii i umożliwienie późniejszej skutecznej terapii.

Rodzaje testów alergicznych, które przeprowadzamy:

- testy alergiczne skórne płatkowe (naskórkowe) - służą do diagnostyki alergii kontaktowej - specjalne plastry nasączone alergenem naklejane są na skórę pleców, która nie może być zmieniona chorobowo, po upływie ok. 48 godzin są one odklejane i alergolog analizuje widoczne zmiany (często praktykuje się odczytywanie powtórne po upływie 72 godzin - dlatego w naszym Centrum w Krakowie testy alergiczne płatkowe zakładane są w poniedziałki i we wtorki). Testy alergiczne naskórkowe diagnozują uczulenia na substancje chemiczne, detergenty, metale, materiały stomatologiczne, kosmetyki i inne.

odczulanie kraków- testy alergiczne skórne punktowe - polegają na delikatnym nakłuciu skóry pleców lub przedramienia poprzez kroplę preparatu z określonym alergenem, po upływie pewnego czasu (ok. 15 min) sprawdza się stopień reakcji na alergen widoczny w postaci zaczerwienienia wokół nakłucia. Testy alergiczne punktowe wykonywane są najczęściej w celu diagnostyki alergii na alergeny wziewne (np. pyłki roślin, roztocza, pleśnie). Wykonuje się je na niezmienionej chorobowo skórze

- testy alergiczne z krwi – umożliwiają wykrycie we krwi swoistych immunoglobulin E (IgE) odpowiedzialnych za reakcję alergiczną na konkretny alergen, ich zaletą jest dokładność, brak konieczności odstawienia przed ich wykonaniem leków antyhistaminowych. Ponadto test na alergię z krwi u dzieci (również niemowląt) daje możliwość wykrycia alergenów, w przeciwieństwie do testów skórnych, których nie można przeprowadzać u maluchów. Test alergiczny z krwi wykonuje się przed ewentualnym odczulaniem. Odczulanie – więcej informacji...

Także zwyczajne badania morfologiczne krwi ułatwiają zdiagnozowanie alergii w przypadku podwyższonej ilości białych ciałek krwi - limfocytów kwasochłonnych tzw. eozynofili – bez wskazania jednak ewentualnego alergenu.

Nie wykonuje się testów alergicznych podczas zaostrzenia choroby oraz u dzieci do lat 3, ok 2 tygodnie przed testami skórnymi należy odstawić przyjmowanie leków przeciwalergicznych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu w naszej poradni alergologicznej w Krakowie wykonania testów alergicznych.

Sprawdź jakie są ceny testów alergicznych i odczulania w CM Nowomed...

Zobacz jak dojechać do naszego Centrum...